Група провідних педіатрів США заявляє, що ляпас та інші види тілесного покарання можуть завдати серйозної шкоди психологічному благополуччю дитини.
Зокрема, Американська академія педіатрії заявляє, що побиття призводить до агресії, змін у мозку, зловживанням психоактивними речовинами і суїцидальної поведінки в дорослому житті, повідомляє Daily Mail.
Хоча деякі батьки як і раніше вважають, що покарання може призвести до короткострокових поліпшень поведінки, дослідження показують, що ляпас не більш ефективен, ніж нефізичне покарання.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Хоча багато дітей, яких били, виросли у здорових і щасливих дорослих, наявні в нас дані свідчать про те, що покарання не є необхідним і може привести до довгострокового шкоди у дитини", — заявили академіки.
Дослідження, опубліковані за останні 20 років, підтвердили, що навіть прості ляпаси роблять дітей більш агресивними і зухвалими.
Інші дослідження пов'язали фізичне покарання в дитинстві з пізнішими змінами мозку у молодих людей, включаючи зменшення сірої речовини і збільшення рівня гормонів стресу.
Представники Американської академії педіатрії також рекомендують утриматися від жорстоких словесних образ, посилаючись на дослідження, які стверджують, що це призводить до депресії і проблем поведінки в підлітковому віці.
Нагадаємо, агресивна поведінка дітей може бути пов'язано з короткими списами певних мозкових хвиль.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені виявили вирішальну роль метаболізму в появі "голодної" злості.
Також "Знай.uа" писав, що американські медики встановили витоки виникнення синдрому Туретта.