Австралійські медики працюють над створенням контактних лінз, які прискорюють загоєння очних травм.
Професор Деміен Харкін (Damien Harkin) з Інституту здоров'я та біомедичних інновацій QUT розповів, що "лінза-пов'язка" буде складатися з клітин зі спеціальними властивостями, які лікують свіжі рани на очному яблуці, повідомляє Medical Xpress.


"Ці клітини, відомі як лимбальнi мезенхімальні стромальні клітини (L-MSC), видобуваються з донорської тканини, а потім кріпляться до внутрішньої поверхні спеціальної контактної лінзи", — пояснив доктор Харкін.
За попередніми даними, донорські клітини вивільняють ряд загоючих факторів, які сприяють відновленню поверхні ока. Лінзи будуть надані протягом декількох годин, після того, як пацієнт відвідає очну клініку.
Гороскоп на сьогодні 15 липня: підвищена нервозність, розчарування та невеликі нездужання
Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч
Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою
Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
"Наша терапія полегшить життя пацієнтів, що страждають від виразки рогівки і постійних дефектів поверхні очей, де не працюють сучасні методи лікування", — стверджує професор.
Новий метод також стане першочерговим засобом лікування травм очей, які можуть виникати на робочому місці або вдома, в результаті впливу каустичних хімікатів або високих температур.
За словами винахідників, сучасні методи лікування побудовані на використанні натуральної біологічної пов'язки з амніотичної мембрани, одержуваної з плаценти.
"Амніотична мембрана пропонує обмежений запас факторів росту і компонентів з протизапальними і ранозагоювальними властивостями", — заявляє професор.
За прогнозами винахідників, новий метод лікування буде доступний пацієнтам через кілька років після закінчення суворих клінічних випробувань.
Як повідомляв портал "Знай.uа", американським вченим вдалося виростити фрагмент сітківки людського ока в лабораторних умовах.
Також "Знай.uа" писав, до 2050 року близько половини населення Землі буде страждати від короткозорості.