Насадки для душу можуть бути розсадником небезпечних мікроорганізмів — мікобактерій.
Дослідження ванних кімнат по всьому світу показало, що шкідливі мікроби зазвичай плодяться в муніципальній водопровідній воді, рідше в колодязній, повідомляє Daily Mail.


За допомогою технології секвенування ДНК дослідники змогли визначити, які види бактерій мешкають в зливовому слизу і в якій кількості.
Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях
Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки
Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Найбільше мікобактерій спостерігалося в зразках муніципальної водопровідної води в США. Ймовірно, це можна пояснити різними дезинфікуючими засобами, які використовуються для очищення води.
Мікобактерії, як правило, стійкі до дезінфікуючих засобів на основі хлору, які використовуються в Сполучених Штатах більшою мірою, ніж у Європі, тому інші види бактерій здатні розвиватися і витісняти хвороботворні штами.
За словами команди, матеріал, з якого зроблений душ, також має вирішальне значення
Найбільше мікобактерії "люблять" насадки, зроблені з металу, на відміну від пластикових, вилуговуючих деякі хімічні речовини, які підтримують різні спільноти бактерій, можливо, запобігаючи великої кількістi мікобактерій.
Мікобактерії являють собою сімейство дрібних паличкоподі́бних бацил, які можна розділити на три основні групи за різними захворюваннями, які вони провокують:
1. Микобактериальный туберкульозний комплекс, який призводить до розвитку туберкульозу.
2. M. leprae і M. lepromatosis, які викликають лепру.
3. Нетуберкульозні мікобактерії (НТМ), які провокують легеневу хворобу, лімфаденіт або шкірні захворювання.
Як повідомляв портал "Знай.uа" японські медики стверджують, що розробили новий більш ефективний антибіотик, який показав високі результати у клінічних випробуваннях.
Також "Знай.uа" писав, що медики навчилися лікувати рідкісну аномалію в утробі матері.