Життя поблизу галасливих доріг збільшує ризик виникнення депресії на дві третини.
До такого висновку прийшли дослідники з Амстердама, які протягом чотирьох років цілодобово вимірювали рівень шуму доріг, пише Daily Mail.
У рамках дослідження вчені проаналізували дані 23 000 чоловіків і жінок у віці від 18 до 70 років з Амстердама. Вони зіставили поштові індекси з записами про шум трафіку з різних частин міста і опитали добровольців за допомогою анкет, які призначені для виявлення ознак депресії.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Високий рівень шуму складає в районі 65 дБ. Проїжджаючий дизельний двигун виробляє близько 85 дБ, а мотоцикл — 100 дБ. Таким чином, люди, які постійно піддаються шумів в районі 70 дб частіше за інших страждають від депресії.
Отримані дані підтверджують попередні дослідження, що шум понад 65 дБ може призвести до передчасної смерті, викликаючи підвищення артеріального тиску і збільшуючи ризик розвитку інсульту.
Результати нового дослідження допомагаю пояснити, чому городяни, як правило, мають більш високі показники психічного захворювання, ніж люди, що живуть в регіонах.
Раніше німецькі дослiдники порівнювали моделі діяльності мозку, які спостерігалися у відповідь на соціальний стрес у міських і сільських жителів.
Також вважається, що ця область мозку відіграє важливу роль в появі тривожних розладах, депресії і агресивній поведінці.
Нагадаємо, гаряча ванна допомагає вилікувати депресію.
Як повідомляв портал "Знай.uа", любителі фастфуду частіше за інших страждають від депресії.
Також "Знай.uа" писав, що медики збираються використовувати кетамін в експериментальному лікування від депресії.