Антипсихотичні препарати, які сорок років застосовувалися для лікування делiрiю у тяжкохворих пацієнтів, виявилися малоефективними.
Згідно з дослідженнями, опублікованими в журналі New England Journal of Medicine, галоперидол і зипразидон, які відносяться до класу небезпечних ліків, не приносять помітного поліпшення.
Дослідники не виявили суттєвої поправки у пацієнтів при делірії. Більш того, ефект не відрізнявся від застосування плацебо.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Так само не було суттєвих відмінностей між учасниками, які отримували антипсихотичні препарати протягом 30 днів та на 90 днів.
"Щодня тисячі пацієнтам прописують непотрібні нейролептики, які небезпечні і позбавлені якої-небудь вигоди при підтримуючій терапії", — заявила старший автор дослідження Е. Уеслі Елі (Wesley Ely), професор в Школі медицини Університету Вандербільд.
Група дослідників розпитала 100 лікарів. Кожен психотерапевт вибрав зі списку своїх пацієнтів, людини, який бував у нього більше 10 разів. Потім лікарі відповіла на опитувальник з 17 пунктів.
За підрахунками психологів, кожен з пацієнтів стикався в 3,7 випадках з "побічними ефектами" від спілкування з терапевтом.
Нагадаємо, американські вчені запропонували використовувати соціальні мережі для діагностики депресії.
Як повідомляв портал "Знай.uа", любителі фастфуду частіше за інших страждають від депресії.
Також "Знай.uа" писав, що медики збираються використовувати кетамін в експериментальному лікування від депресії.