Медики запропонували експериментальну стратегію по боротьбі з ожирінням.
Команда вчених з Університету Копенгагена та Інституту досліджень імунології та раку при Університеті Монреаля виявили специфічний рецептор, який може впливати на почуття голоду, повідомляє Science Daily.
Блокуючи зв'язування греліну з цим рецептором, можна теоретично зменшити відчуття голоду людини.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Але гормон і його рецептор також стимулюють моторику шлунково-кишкового тракту та секрецію гормону росту, а також впливають на настрій і поведінку.
Новий спосіб блокування сигналу допоможе боротися із зайвою вагою і знизить побічні ефекти. Проблема лише в тому, що це тільки почасти вірно.
Молекула YIL781, виявлена медиками, запобігає деякі функції рецептора, але не всі з них. Замість того, щоб блокувати сигнальний шлях, що включає білок Gαq / 11, молекула активує його, тим самим стимулюючи голод.
У рамках експерименту на мишах, які не могли продукувати цей білок, вчені встановили, що сигнальний шлях дозволяє рецептора греліну стимулювати голод.
Оскільки препарат YIL781 стимулює голод, то виявився непридатний для лікування ожиріння. Однак ця молекула продемонструвала, що рецептор греліну можна виключити, що дарує надію на майбутні дослідження, які навчаться маніпулювати гормоном голоду.
Як повідомляв портал "Знай.uа", нове дослідження, в якому взяли участь 23 000 чоловік у віці від 40 до 77 років, пролило світло на профілактичні особливості середземноморської дієти.
Також "Знай.uа" писав, що відмова від фастфуду викликає абстинентний синдром, схожий на той, що виникає після припинення прийому наркотиків.