Мікроорганізми, стійкі до антибiотiв, можуть представляти серйозну небезпеку для людства протягом наступних 30 років.
До такого висновку прийшли медики після аналізу статистики смертності, пов'язаної з неефективністю нинішніх антибактеріальних засобів, повідомляє Daily Mail.
За їх невтішним прогнозам, слід очікувати близько 10 мільйонів смертей на рік по всьому світу через антибіотикорезистентность нинішніх видів бактерій.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Наприклад, лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями багато в чому залежить від протимікробних ліків, які захищають організм, так як при хіміотерапії імунна система не справляється з цим завданням. Таким чином, хворі стикаються перед дилемою вибору лікування, адже ризик смертності від інфекції може почати переважувати ефект лікування.
Крім цього, навіть звичайні операції можуть становити суттєву загрозу для пацієнтів, так як знижена ефективність антибіотиків призведе до поширення інфекцій в організмі.
Незважаючи на цю небезпеку, десятки років виробники займаються випуском одного і того ж класу антибіотиків, а кількість досліджень на цю тему зменшується, так як невигідні фармацевтичним компаніям.
Експерти охорони здоров'я схиляються до того, щоб зменшити кількість прийому непотрібних антибіотиків до 2020 року по всьому світу.
Лікарі навчилися блокувати вироблення токсинів золотистого стафілокока в організмі мишей за допомогою спеціальних молекул.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.
Також "Знай.uа" писав, що вчені відкрили нову молекулу, яка дозволить вилікувати серцеву недостатність.