Більше половини людей, що приймають біологічно активні добавки, піддають небезпеці своє здоров'я.
До такого невтішного висновку дійшов співробітник Інституту харчування, мозку і поведінки в Оксфордському університеті Підлогу Клейтон (Paul Clayton), повідомляє Daily Mail.


"Компанії торгують надмірно розрекламованими продуктами, які в кращому разі навряд чи допомагають. Не можна бути впевненим, що добавки виправдають ваші очікування", — заявляє доктор Клейтон.
Порахують кожну копійку: податкова готує тотальні перевірки – хто перший у черзі
Держава залізе у кишеню кожному українцю: деталі нової податкової системи
Ваші дані можуть стати причиною проблем із газом: як не потрапити у пастку з Нафтогазом
Квітневий перерахунок завершений: як зміняться пенсійні виплати
Більш того, проиводители періодично не дотримуються того складу інгредієнтів, що вказано на етикетці.
Наприклад, капсули з риб'ячим жиром і мультивітаміни володіють величезною частиною ринку фармакології, але обидва виявилися неефективними". Останні дослідження показали, що прийом полівітамінів не знижує ризик розвитку серцевих захворювань або раку, серцевих нападів або порушення розумових процесів.
Доктор Емма Дербішир (Emma Derbyshire), радник Інформаційної служби по здоров'ю і харчових добавок, заявила, твердження про те, що 90 % добавок неефективні, перебільшено і вирване з контексту.
"Харчові добавки, що продаються в ЄС, мають відповідати всім відповідним законам про харчовi продукти, що робить їх одними з найбільш регульованих харчових продуктів", — додав експерт.
Слід зазначити, що у доктора Клейтона є фінансовий інтерес до критики БАДів, оскільки він нещодавно був призначений науковим директором в компанію LYMA, яка займається випуском харчових добавок.
Нагадаємо, харчові добавки можуть містити небезпечні інгредієнти.
Як повідомляв портал "Знай.uа", 95 % представленої косметичної продукції містять у собі хоча б один інгредієнт, який викликає алергію.
Такое "Знай.uа" писав, що харчові добавки можуть призвести до розвитку серйозних захворювань печінки.