Медики запропонували лікувати нікотинову залежність з допомогою білка, який зміцнює силу волі.

Вчені з Науково-дослідного інституту Скріппса створили антинікотиновий препарат і планують протестувати його на людях, пише Science Advances.

Експерименти на щурах показали успішні результати. Завдяки препарату, гризуни перебороли свою щоденну потребу в нікотині. Більш того, білок блокує появу "синдрому відміни", який зазвичай виникає у курців після відмови від шкідливої звички.

Спершу дослідники спровокували у щурів нікотинову залежність, додаючи в клітку протягом 12 днів нікотин, розчинений у солі.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Потім гризунам зменшили порцію до раз на два дні. Виник абстинентний синдром, який супроводжувався агресивною поведінкою та захисними діями.

Після половину щурів ін'єктували білком NicA2-J1, який руйнує нікотин та міститься в грунтових бактеріях Pseudomonas putіda.

Через деякий час вчені проаналізували кров гризунів і виявилося, що рівень нікотину в крові знизився.

"Проте, що унікально в цьому ферменті, він видаляє достатню кількість нікотину, щоб знизити рівень залежності, але залишає достатньо, щоб тварини не страдили від "відходняка"", — заявив автор дослідження Олівер Джордж (Olivier George).

У другій частині експерименту гризунів позбавили речовини протягом 10 днів раніше. Потім гризунам був наданий вільний доступ до нікотину.

Результати показали, що тварини, яких лікували NicA2-J1, чинили опір нікотину набагато уверенее, ніж звичайні гризуни.

Дослідники планують вивчити ефекти NicA2-J1 на курців і сподіваються перевірити, як впливає інший препарат вареніклін на мозок щурів з залежністю.

Ранiше препарати та вакцини проти нікотинової залежності не приводили до зниження рівня нікотину в крові.

Нагадаємо, куріння сигарет може призвести до розвитку когнітивних порушень у дітей та онуків.

Як повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна група вчених з Американського онкологічного товариства провела серію досліджень, щоб з'ясувати, наскільки сильно пасивне куріння шкодить дитячому організму.

Також "Знай.uа" писав, що доведено відсутність прямого взаємозв'язку між курінням і відсутністю зайвої ваги.