Забруднення повітря увійшло в список факторів, що провокують розвиток раку ротової порожнини.
Канцерогенність шкідливих викидів встановила команда вчених з Міністерства науки і технологій Тайваню, повідомляє "Журнал дослідної медицини".
Попередні дослідження показали, що ці частки мають негативний вплив на серцево-судинну і дихальну функцію організму. Цього разу медики хотіли встановити, чи підвищена концентрація PM 2.5 збільшити ймовірність розвитку онкологічних захворювань
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Медики проаналізували дані 482 659 чоловіків у віці 40 років і старше період 2012-2013 рр. Потім вчені зібрали дані з 66 станцій моніторингу якості повітря на Тайвані. Звернувшись до медичних записів учасників, вчені змогли оцінити вплив кожного людини на PM 2.5.
По закінченню року рак ротової порожнини розвинувся у 1617 чоловіків. Слід зазначити, що учасники експерименту мали звичку жувати бетель, який теж провокує виникнення онкологічних захворювань.
Вчені порівняли рівні PM 2.5 нижче 26,74 мікрограмів на кубічний метр (мкг / м3) з показниками вище 40,37 мкг / м3. Вони виявили, що більш високі рівні PM 2,5 збільшують на 43 % ймовірність виникнення раку ротової порожнини.
Серед інших факторів розвитку раку ротової порожнини вказані тютюн, алкоголь, папіломавірус людини і жувальний бетель, що являє собою суміш натуральних інгредієнтів, популярних в деяких частинах Південно-Східної Азії.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники з Монреальського університету довели, що нічна робота збільшує ризик виникнення раку грудей у жінок.
Також "Знай.uа" писав, що протиракова вакцина показала високу ефективність у боротьбі з HER2-позитивними видами раку, включаючи злоякісну пухлину молочної залози.