Вчені відкрили нову молекулу, яка дозволить вилікувати серцеву недостатність.
Фахівці з Техаського Університету Південно-західного району Далласа нарекли виявлений ними мiкропептид "карликовою відкритою рамкою зчитування" (DWORF), пише The Medical News Today.
SERCA — інша молекула, роль якої полягає в транспортуванні іонів кальцію, що забезпечують розслаблення серцевого м'яза.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Експерименти проводилися на мишах, у яких генетично сформували високі рівні DWORF або більш високі рівні фосфоламбана (PLN), або завищений рівень обох елементів.
Порівнюючи генетично модифікованих гризунів з нормальними, вчені помітили, що у мишей з більш високими рівнями DWORF спостерігається покращений біохімічний цикл кальцію.
У той же час миші, сконструйовані з метою вивільнення більш високих рівнів PLN, мали більш низький рівень циклічності кальцію порівняно з контрольною групою. Нарешті, у мишей з високими рівнями обох молекул DWORF запобігав вплив PLN, який може призвести до серцевої недостатності.
Дослідники також відзначили, що миші з високими рівнями DWORF не показують деяких звичайних фізіологічних ознак кардіоміопатії: збільшені серцеві камери, витончення стінок камери і більш високий об'єм клітин серцевого м'яза.
Крім того, миші з високими рівнями DWORF не розвивали накопичення рубцевої тканини в серці, що є ще однією характерною ознакою кардіоміопатії.
Слід зазначити, що серце ефективно качає кров через вени, почасти через циркуляції кальцію з організму. З віком цикл порушується і впливає на розвиток серцевої недостатності.
Нагадаємо, вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники вважають, що невеликий перекус перед сном ніяк не відбитися на здоров'я, а часом навіть досить корисний.
Також "Знай.uа" писав, від депресії страждає понад 350 мільйонів людей всіх віків, і дві третини з них — жінки.