Колупання в носі може призвести до поширення небезпечної iнфекції.

До такого висновку прийшли дослідники з Ліверпульської школи тропічної медицини після вивчення способів передачі пневмонії через шкіру, повідомляє Європейський респіраторний журнал.

У рамках експерименту вчені попросили 10 добровольців провести різні маніпуляції перед носом: колупатися в носі, почесть ніс, понюхати пальці, чхнути і так далі. Найбільше бактерії спостерігалося у людей з "мокрим носом".

За словами дослідників, наявність таких бактерій дітей зміцнює імунну систему і знижує шанси захворювання на похідними інфекціями в подальшому, тому не зрозуміло чи намагатися рятувати від них.

Популярні новини зараз

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура

Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Показати ще

Інша справа, що пневмококи рано чи пізно опиняться на руках у дітей, які передадуться їх літнім родичам при контакті. Слід зазначити, що пневмонія викликає серйозні ускладнення у людей похилого віку з ослабленою імунною системою.

В якості профілактики медики радять регулярно мити руки дітям, прати іграшки і протирати предмети, до яких доторкаються малюки.

Пневмонія викликає набрякання легенів, вражаючи альвеоли, зменшуючи надходження кисню в організм і мозок.

За словами дослідників, від пневмококової інфекції щорічно помирає 1,3 мільйона дітей.

"Результати підтверджують, що ми повинні дотримуватися суворої гігієни рук і прийняти основні заходи боротьби з інфекцією: відмовитися від спільного використання продуктів харчування, напоїв і мобільних телефонів, для того, щоб знизити передачу бактеріальних респіраторних патогенів, зокрема пневмокок", — заявив президент Європейського респіраторного товариства Тобіас Уэлте (Tobias Welte).

Нагадаємо, бактерії з організму атлантичної глибоководної губки допоможуть вилікувати небезпечні і стійкі інфекції.

Як повідомляв портал "Знай.uа", британські вчені розробили мініатюрний пристрій, що допоможе діагностувати причини безпліддя.

Також "Знай.uа" писав, команда вчених запропонувала план по створенню Ноєвого ковчега для мікробіома.