Лаки для нігтів без хімікатів містять у собі токсичні сполуки, що призводять до безпліддя і розвитку онкологічних захворювань.
До такого висновку прийшли дослідники з Гарварду після обстеження 40 різних косметичних засобів у період з липня 2016 року по березень 2018 року, повідомляє Daily Mail.
Слід зазначити, що в 2004 році ЄС заборонив використання у виробництві косметичних засобів, у складі яких було величезного кількість шкідливих хімічних речовин, однак це призвело до заміни на інші токсичні сполуки.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Особливо це стосується лаків червоних і рожевих відтінків; з металевим, мерчающим, блискучим і прозорим ефектом.
Дослідники проаналізували близько 40 лаків від 12 виробників, не вказавши їх назви.
В шести з десяти лаків виявлений тріфенілфосфат (TPhP), який може впливати на розвиток безпліддя, ендометріозу, синдрому полікістозних яєчників і навіть деякі види раку, наприклад молочної залози.TPhP прийшов на заміну DnBP, який заборонили ще у 2004 році у всіх країнах Європейського союзу. Вважається, що він запобігає утворенню кришення і підтримує колір лаку.
Також дослідники виявили фталати в дев'яти з десяти аналізованих брендів — порушують роботу гормонів і пов'язані з розвитком генітальних дефектів у хлопчиків.
Ще одна токсична речовина, діоктилфталат (DEHP), виявлено у 60 % зразків. Може привести до розвитку безпліддя і вважається можливою причиною виникнення раку у людей. Було встановлено, що він зберігається в приміщеннях протягом багатьох років навіть за наявності вентиляції.
Серед інших хімікатів, що входять до складу "безпечних" лаків: свинець і ароматизатори.
"Сертифіковані етикетки допоможуть просвітити звичайних громадян, власників нігтьових салонів і працівників манікюру про склад токсичних хімічних речовин", — заявила провідний дослідник Анна Янг (Anna Young).
Нагадаємо, дети, які миють руки антисептиком, хворіють на грип та застуду на 23 % рідше.
Як повідомляв портал "Знай.uа", стовбурові клітини можна використовувати в якості засобу корекції розщепленого неба у немовлят.
Також "Знай.uа" писав, що прийом вітаміну D зміцнює кістки і не перешкоджає переломів.