Люди, які страждають від депресiї, схильні передчасному старінню на біологічному рівні.
До такого висновку прийшла команда вчених на чолі з Лаурою Хан (Laura Han) з Медичного центру Амстердамського університету після того, як вивчили структуру ДНК людей з психічним розладом, пише The Medical News Today.
Раніше аналогічний ефект спостерігався у людей, які пережили в дитинстві травмуючі події: насильство, ізоляцію або погане поводження.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Вчені вивчили ДНК 811 осіб з депресією і 319 здорових людей. Дослідження показало, що епігенетичні зміни відбувалися швидше у людей з депресією.
Епігенетика — це дослідження змін експресії генів, які не впливають на послідовність ДНК. Такі зміни можуть відбутися в результаті багатьох факторів, включаючи навколишнє середовище і способу життя.
Одним з механізмів, за допомогою якого відбувається епігенетичнi зміни, називається метилювання ДНК, тобто коли метильної групи переносять і додають до ДНК.
З'ясувалося, що люди з важким депресивним розладом мають ступінь метилування та епігенетичні зміни, що свідчить про старшому віці. Простіше кажучи, люди з депресією були біологічно старше на 8 місяців, ніж люди без депресії.
У деяких випадках тяжкої депресії цей біологічний вік був на 10-15 років старше хронологічного віку.
Дослідження також показало, що ті, у кого була дитяча травма, були в середньому на 1.06 року старше, ніж люди, у яких не було травми.
"Наша робота показує, що рівні метилування у певних локусів збільшуються і зменшуються з віком, і тому картина метилювання є хорошим показником біологічного віку. Ця різниця стає більш очевидною з віком, особливо коли люди виповнюється 50 або 60 років", — повідала професор Хан.
Тим не менш, медики наголосили, що необхідні додаткові дослідження для закріплення результатів.
Нагадаємо, ризик виникнення післяпологової депресії збільшується у жінок, які народжують взимку.
Як повідомляв портал "Знай.uа" кількість чоловіків, що страждають від постнатальної депресії зросла в 10 разів.
Також "Знай.uа" писав, як відрізнити чоловічу депресію від звичайної печалі.