Поява апатії може сигналізувати про розвиток деменції.
Дослiдники відзначають, що цей психологічний стан є основною рисою недоумства, яке зустрічається у половини людей з хворобою Альцгеймера, пише The Medical News Today.
У цілому дослідники оцінили і зіставляли дані 16 досліджень, в яких брали участь 7 365 добровольців. Результати наукової роботи були опубліковані на початку цього місяця в JAMA Psychiatry.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Медики встановили, що наявність апатії збільшує в два рази ризик розвитку деменції у пацієнтів.
Дослідники спостерігали особливо виражений ефект у більш молодих і здорових людей, тому що у них легше всього виявити апатію. Літні люди схильні абстрагуватися по цілому ряду причин.
Вчені вважають, що поява апатії в якості одного з ознак слабоумства укупі зі стандартними клінічними тестами допомагає встановити потенційний ризик розвитку захворювання.
"Апатія — це відповідний, неінвазивний, дешевий і легко реалізований прогностичний фактор", — заявляє дослідники.
Як завжди, потрібно більше досліджень, щоб зібрати більш детальну інформацію. Автори також зазначають, що важливо пам'ятати, що не кожен дорослий з апатією має ризик розвитку деменції.
Нагадаємо, шведські вчені запропонували новий спосіб лікування серйозного нейродегенератівного захворювання.
Як повідомляв портал "Знай.uа", міжнародна група вчених вважає, що стародавній ретровірус може бути пов'язаний з виникненням наркозалежності у сучасних людей.
Також "Знай.uа" писав, що надмірне вживання їжі, багатої на глютен в період вагітності подвоює ризики наявності діабету 1-го типу у новонароджених.