Крихітний імплантант прискорює загоєння травмованих нервів на руках, ногах і торсі.
Інноваційний пристрій розміром менше п'яти копійок успішно протестували на щурах дослідники з Медичної школи Вашингтонського університету, пише Medical News Today.
Пристрій посилав імпульси в пошкоджені сідничні нерви тварин. Для зручності експерименту гризунів розділили на три групи: перша отримувала електростимуляцію раз в день; друга — три рази в день; третя — 6 разів на день.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Через 10 тижнів команда переконалася, що будь-яка кількість стимуляцій була більш ефективною для відновлення м'язової сили і маси.
Периферичні нерви проходять через весь тулуб, руки і ноги. Вони відрізняються від нервів у спинному мозку тим, що їх клітини і тканини можуть відновлюватися після пошкодження.
Порушення роботи периферичних нервів викликає поколювання, оніміння, біль і слабкість м'язів. При медикаментозному лікуванні і фізичної терапії деякі травми можуть зажити за кілька тижнів, в той час як на лікування інших підуть місяці.
"Електрична стимуляція, що надається на плановій основі, дозволяє поліпшити відновлення нервів", — заявив один з дослідників Вілсон З. Рей (Wilson Z. Ray).
Медики сподіваються з допомогою свого винаходу прискорити час відновлення пошкоджень периферичних нервів.
Як повідомляв портал "Знай.uа", фізичні вправи в окулярах віртуальної реальності збільшують витривалість і продуктивність тіла, а також підвищують поріг болю.
Також "Знай.uа" писав, що медики виявили мутації в генах, що призводить до появи рідкісного захворювання — синдрому Саула-Вільсона або дварфизма.