Вагітність — непростий і хвилюючий етап для будь-якої жінки, незалежно від вiку, особливостей характеру або соціального становища.
Страхи і тривога всюди: "А якщо травма або ускладнення?", "А раптом буде боляче?", "Чи я зможу завести і виносити дитину?" і "Доведеться спілкуватися з лікарями?", пише The Conversation.
Однак є випадки, коли страхи перетворюються на справжні фобії, аж до того, що дівчата і жінки ніколи не вирішуються на пологи або обривають вагітність в самому її початку.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Є спеціальний термін для позначення таких патологічних страхів — токофобiя.
Існують різні методи по позбавленню від цього патологічного страху, проте вони ефективні, якщо жінки розуміють, що медикам під силу відкрити справжню причину їх страху.
Деякі дослідження припускають, що історії про невдалі пологи можуть збільшити страх. З іншого боку, багато жінок стверджують, що досвід, неважливо який, необхідно обговорювати. Підтримка від однолітків і обмін історіями про складних випадках вагітності зменшує відчуття ізоляції.
Жінки повинні не соромитися обговорювати ці проблеми. Їм потрібна підтримка і належна, а також своєчасна допомога.
Забезпечення високоякісного догляду за всіма жінками зменшить ймовірність розвитку токофобії і даси кожній насолодитися всіма перевагами і кращими сторонами материнства.
Як повідомляв портал "Знай.uа", нідерландські дослідники встановили причину постійних мігреней у чоловіків.
Також "Знай.uа" писав, що ризик виникнення післяпологової депресії збільшується у жінок, які народжують взимку.