В Гонконзі зафіксовано перший випадок інфікування щурячим гепатитом.
Раніше у вчених не існувало доказів, що це захворювання може передаватися людям, пише MedicalXpress.
Хвороба була виявлена у 56-річного чоловіка, який після трансплантації печінки у травні цього року, наполегливо проводив тести, намагаючись встановити причину поганого самопочуття.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
За словами дослідників, зараження швидше за все сталося через пишу, забруднену щурячою послідом.
Чоловік проживав у житловому комплексі, де неодноразово зустрічав сліди присутності щурів. Зараз постраждалий перебуває на лікуванні.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, людська версія гепатиту Е щорічно вражає 20 мільйонів чоловік у всьому світі. Інфекція поширюється через забруднену питну воду.
Симптоми включають пропасницю, блювоту і жовтяницю, а в окремих випадках — печінкову недостатність.
У минулому щури неодноразово ставали рознощиками небезпечних інфекцій, включаючи чуму XIV століття, яка за два десятиліття забрала життя не менше 60 мільйонів чоловік.
Результати вивчення матеріалів, з яких зроблені миски, показали, що найчастіше бактерії розмножуються в пластикових поїлках. Дерев'яні навпаки рідше є осередком хвороботворних інфекцій.
Найбільш небезпечні види бактерій, включаючи сальмонелу і золотистий стафілокок, зазвичай зустрічаються в керамічних поїлках.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені стверджують, що власники котячих набагато рідше страждають від хвороб серця і мозку.
Також "Знай.uа" писав, що вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.