Запах інфікованих організмів може передаватися здоровим без зараження.
Такий незвичайний феномен детально досліджували медики з Центру хімічних відчуттів Монелла (США), пише Science Reports.
Також вчені підселили заражених аналогічною інфекцією в клітку до здорових мишей. Через кілька годин з'явилися перші сипмтомы хвороб, проте без розповсюдження зарази.
Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі
Повістки чекати не обов'язково: чоловікам пояснили, хто має сам прийти в ТЦК
З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати
Потім помістили в клітку третю групу мишей, які були натреновані на розпізнавання запахів хвороби. Навчені гризуни ідентифікували сечу хворих тварин в 90 % випадків, а також сечу здорових тварин, які вступали в контакт з хворими, у 63 % випадків.
Результати експерименту свідчать про те, що запах і хімічний склад сечі змінюються, коли здорова тварина перебуває деякий час серед хворих родичів.
Дослідники вважають, що ця незвичайна властивість виникла у тварин, які живуть в групах, в результаті еволюції і необхідна в якості захисного механізму для запобігання поширенню інфекцій.
Висновки грунтуються на дослідженнях, згідно з якими запах, що виділяється гризунами хворими на рак, негативно впливає на імунітет здорових тварин по близькості.
Нагадаємо, міжнародна група американських і японських дослідників заявила, що винайшла ліки від діабету першого типу.
Як повідомляв портал "Знай.uа", ізраїльські вчені провели декілька досліджень і з'ясували, з якими препаратами пробіотики можуть завдати серйозної шкоди людському організму.
Також "Знай.uа" писав, що фахівці Національного інституту з проблем старіння та Університету Джонса Хопкінса виявили зв'язок між недостатньою кількістю нічного сну і високим ризиком хвороби Альцгеймера.