Спеціальна електротерапія допоможе вилікувати напади хронічного запору.
Заявляють дослідники з Університету Монаш в Мельбурні (Австралія), які вже испытыли іноваційний метод на групі з 33 жінок від 18 до 75 років з відповідним недугою, пише Daily Mail.
Щодня добровольці проходили відповідні процедури тривалістю близько години. Згідно з результатами експерименту, вони в три рази частіше почали ходити в туалет двічі в тиждень або більше.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Ефект від шестимісячного лікування новою методикою зберігся принаймні ще на три місяці. Крім цього, пацієнти протягом цього строку зменшили прийом проносних ліків.
Близько 58% жінок, що пройшли терапію, в два рази частіше почали відвідувати туалет, в порівнянні з 18% у тій групі, де добровольцям свідомо проводили неефективну процедуру.
Крім тривалості сеансу, інших побічних ефектів не встановлено, стверджують медики.
Автор дослідження Джудіт Мур (Judith Moore) заявила, що її команда сподівається провести широкі випробування з великою кількістю добровольців.
Згідно зі статистикою, близько 15 % людей у всьому світі регулярно страждають від хронічного запору.
Розлад кишечника може пов'язане з дієтою або способом життя. У числі причин зазначені: нестача клітковини і рідини в раціоні харчування, відсутність фізичної активності, стрес, депресія або побічні ефекти лікарських препаратів.
Нагадаємо, вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.
Як повідомляв портал "Знай.uа", американським вченим вперше вдалося відтворити стравохід в лабораторних умовах.
Також "Знай.uа" писав, що надмірне вживання їжі, багатої на глютен в період вагітності подвоює ризики наявності діабету 1-го типу у новонароджених.