У мережі опублікували особисті нотатки реальної медицинської сестри з Австралії. Бронні Вер багато років пропрацювала в паліативному відділенні, саме вона і є тією людиною, яка залишається з пацієнтом до останніх хвилин життя і часто стає священиком, до якого звернулися для сповіді, а іноді просто психологом, яким видають найпотаємніше.

Бронні записувала передсмертні слова вмираючих, а через якийсь час вирішила опублікувати їх в своєму мікроблозі. Можливо, це змусить молодих і здорових людей замислитися, чи правильно розставлені пріоритети в житті, яке дається лише раз.



5 речей, про які люди найчастіше шкодують в останні хвилини життя:

1. Шкода, що у мене не вистачило сміливості прожити своє життя так, як хотілося мені, а не моїм близьким
"Про це шкодують найчастіше. Коли люди усвідомлюють, що їхнє життя підійшло до кінця і з ясною головою озираються назад, дуже легко побачити, що багато їхніх мрій так і не стали реальністю. Більшість людей не змогли здійснити і половини того, про що мріяли. Вони вмирають і знають, що причина ховається в рішеннях, які вони прийняли або не прийняли самі. Здоров'я дає людині свободу, багато хто усвідомлює це тільки тоді, коли його більше немає".

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

2. Мені варто було бути більш сміливим і відкрито говорити про свої почуття
"Багато людей придушували свої почуття, аби зберегти мирні стосунки з іншими. У результаті вони забезпечили собі посереднє життя, так і не ставши тими, ким могли б стати. Озлобленість і співчуття і є причини хвороби багатьох людей".



3. Не потрібно було так багато працювати
"Про це говорив кожен пацієнт-чоловік, за яким я доглядала. Вони не бачили, як росли їхні діти і мало часу приділяли своїй дружині. Про це говорили і деякі жінки, але, оскільки багато пацієнток належали до більш старшого покоління, вони не були змушені заробляти собі на хліб. Всі чоловіки, за якими я доглядала, дуже сильно шкодували, що стільки часу свого життя віддали важкій праці".

4. Якби я тільки дозволив собі бути щасливішим
"Вражаюче часто чую я ці слова. Багато хто до кінця так і не усвідомив, що бути щасливим - це рішення. Вони застрягли в старих шаблонах і звичках. Так звана "зона комфорту" домінувала над їхніми почуттями і повсякденним життям. Страх змінити щось привів до того, що вони обманювали себе та інших, вважаючи, що їх все влаштовує, навіть тоді, коли в глибині душі вони дуже хотіли хоч раз бути здатними по-справжньому посміятися або подуріти".



5. Мені варто було підтримувати стосунки з друзями
"У більшості випадків вони до останніх тижнів життя не усвідомлювали справжньої цінності дружби. Багато з них були так зайняті своїми справами, що протягом життя розгубили дорогоцінні дружні відносини. Багато людей дуже сильно шкодували, що не приділяли своїм друзям достатньо часу і уваги. Кожен вмираючий сумує за своїми друзями".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що психологи порадили уважніше придивитися до близьких і назвали п'ять симптомів, що свідчать про початок депресії.