Греція блокує вступ Македонії в НАТО через співзвучність назви країни та однієї зі своїх областей.

У Скоп'є готові на поступки і навіть згідні змінити назву республіки, як на те натякають греки, аби лише увійти до складу Північноатлантичного Альянсу, пишуть зарубіжні ЗМІ.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг планує в наступному місяці полетіти у Македонію та обговорити з її першими особами це питання. Тим більше, останні готові прислухатися до вимог Греції щодо зміни назви.

Включення цієї балканської країни до свого складу є одним з пріоритетів роботи НАТО, і довести процес до кінця планують уже в наступному році. Активну діяльність у цьому напрямку розвели Сполучені Штати Америки.

Що ж стосується Афін, то вони не збираються змінювати свою позицію щодо суперечки стосовно назви Македонії. Про це заявив Греції Алексіс Ціпрас під час вітання прем'єр-міністра Македонії Зорана Заєва зі вступом на посаду. Нагадаємо, топографічний конфлікт між двома країнами триває з того самого моменту, як у 1991 році Македонія вийшла зі складу Югославії.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Новообраний глава уряду зазначив, що готовий привести країну в НАТО під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія, на якому наполягає Греція, щоб прискорити інтеграцію республіки в ЄС.

Заєв бачить два шляхи вирішення питання: або увійти у НАТО і ЄС під тимчасовою назвою, або знайти спільний знаменник з Грецією.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", глава МЗС РФ Сергій Лавров переконаний, що спробу затягнути Македонію та інші балканські країни в НАТО є черговим свідченням змови США і Євросоюзу проти Росії.