Країни-учасники угоди уклали домовленість про вільний рух товарів, послуг і технологій, і вихід США зі Транстихоокеанського торговельного партнерства (ТТП) не завадив підписати документ. Про це повідомляє "Кореспондент".

Згідно інформації, міністри закордонних справ 11 країн Азії і Америки в четвер, 8 березня, підписали в столиці Чилі угоду про ТТП.

Документ, який отримав назву "Всеосяжна і прогресивна угода для транстихоокеанського партнерства", передбачає ліквідацію або зниження мит на промислові та сільськогосподарські товари у всьому блоці з 11 країн: Австралії, Брунею, В'єтнаму, Канади, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Перу, Сінгапуру, Чилі та Японії.

Разом вони становлять до 13,5% від світової економіки, в цілому в цих країнах проживають 480 млн чоловік.

Переговори про Транстихоокеанське партнерство тривали кілька років. Колишній президент США Барак Обама активно виступав за створення цього союзу.

Популярні новини зараз

Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома

Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Показати ще

Проте новий глава Білого дому Дональд Трамп відразу після вступу на посаду оголосив про відмову Вашингтона брати участь у ТТП, так як воно, на його думку, погано враховує інтереси і не відповідає політиці "Америка перш за все".

Замість участі в ТТП США взяли курс на двосторонні договори з кожною з країн-учасниць партнерства. Члени Транстихоокеанського партнерства сподіваються, що в майбутньому США переглянуть свою політику і увійдуть до ТТП.

Раніше, зв'язок Кремля і адміністрації президента Сполучених Штатів Дональда Трампа зуміли довести: докази зібрав спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

Нагадаємо, прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що захист президента США Дональда Трампа виграв справу проти зірки фільмів для дорослих Стефані Кліффорд, більш відомої під псевдонімом Стормі Деніелс.

Крім того, у відповідь на наміри президента США Дональда Трампа ввести 25% мито на ввезення сталі, в Єврокомісії пропонують ввести аналогічні мита на ряд американських товарів.

Також, у Держдепі США прокоментували "санкції" проти Польщі через скандальний закон про інститут національної пам'яті. Стурбованість з приводу закону є, але заборона на зустрічі на вищому рівні не вводилася, а інформація про припинення співпраці є неправдивою.

Дивіться сюжет про США

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", остання зірка Америки затьмарила вручення Оскара.