35 користувачів популярного месенджера Telegram подали колективний позов до московського Міщанського суду на Федеральну службу безпеки: люди вважають, що співробітники спецслужб перевищили свої повноваження, коли звернулися до адміністрації сервісу з вимогою представити їм дані, які дозволять розшифровувати абсолютно будь-яке повідомлення.
Як повідомляють російські ЗМІ, про це розповів правозахисник громадської організації "Роскомсвобода" Саркіс Дарбинян.
"Колективний позов від імені 35 користувачів месенджера Telegram подано в Міщанський суд Москви нашими юристами", - сказав він. Користувачі хочуть, аби суд визнав дії Федеральної служби про вимагання у компанії Telegram інформації, необхідної для розшифровки повідомлень всіх користувачів, незаконними. Також позивач просить змусити ФСБ відкликати цю вимогу.
"Позивачі є користувачами Telegram, які активно використовують сервіс як для листування з родичами і друзями, так і в своїй професійній діяльності", - пояснив юрист. У зверненні позивачів відзначається, що дії ФСБ "створюють загрозу отримання необмеженим колом осіб доступу до конфіденційної інформації".
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що колишній російський військовослужбовець Борис Карпічков розповів, що отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля - це тільки початок кремлівського списку: екс-майор КДБ розповів, кого ще зібрався ліквідувати Путін.
Самого Карпічкова два рази труїли хімічними речовинами. Перша спроба відбулася на тому ж тижні, коли отруїли Литвиненка. За медичним висновком, яке Карпічков показав представникам ЗМІ, отруєння називалося вірогідною версією різкого погіршення здоров'я, але її так і не було доведено.
Путіна вже безпосередньо звинуватили в десятках тисяч смертей: ні в одному російському міністерстві не дадуть наказ без схвалення згори, зокрема мова йде про літаки, які "випадково" терплять крах.