Законність будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України поставили під сумнів у тринадцяти країнах Євросоюзу.
Про це повідомляє Reuters.
Європейські представники мають намір розпочати переговори з РФ з цього приводу. Зокрема, міністри енергетики 28 країн запевняють, що у такий спосіб російська сторона планує збільшити обсяги викачки газу – від Балтійського узбережжя до Німеччини.
Офіційно висловити свій протест на переговорах іноземні дипломати та політики зможуть не раніше осені, коли відбудеться голосування за мандат, що наділяє відповідними повноваженнями. Тоді з'явиться можливість виступити від імені цілого блоку.
Слід відзначити, що "Північний потік-2" у Німеччині розглядають виключно як комерційний проект, більш того – канцлер Ангела Меркель взагалі заперечила необхідність втручання Єврокомісії.
Працював усе життя — а пенсії вистачить лише на хліб: після індексації українці бідніють
Відстрочку від мобілізації можуть не дати: Міноборони готує нововведення
Заплатите за всіх сусідів: "Київводоканал" терміново попередив споживачів
Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Попри санкції, пов'язані із вторгненням на Донбас та анексією Криму, "Газпром" продовжував чинити тарифний тиск на Україну. З цієї причини чиновники ЄС планують відстрочити проект будівництва та позбавити російського монополіста основних важелів впливу на поставки газу до Європи.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям показали основну загрозу будівництва "Північного потоку-2".