Президент Росії Володимир Путін часто потрапляє в комічні ситуації, яким зовсім не місце в дипломатії. В основному вся проблема в його оточенні і небажанні вчити іноземні мови.
Публічний конфуз Путіна


Нещодавно господар Кремля привселюдно осоромився під час виступу. Цей епізод швидко підхопили ЗМІ, одним із перших за іронією долі став саме журналіст пропагандистського каналу, який теоретично повинен приховувати всі огріхи Путіна.
Сталося це під час зустрічі з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе. З Великого театру у Москві раптово зник перекладач на японську мову. Президент РФ спробував викрутитися із ситуації, але вийшло не дуже:
"Так розумію, що всі російською говорять, перекладу не потрібно? Ну добре", - заявив він.


Надбавки за вік у травні: хто з пенсіонерів може отримати
П'яти категоріям українців виплатять по 3000 та 5000 гривень: хто отримає допомогу
Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу
Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії
Російсько-японські переговори
Зустріч президента РФ Володимира Путіна і прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе відбулася два дні тому, 26 травня, у Москві. Обговорювали ситуацію на Корейському півострові, розміщення американських ПРО на території Японії, а також "домовленості про спільну господарську діяльність на Курильських островах і перспективи підписання мирного договору між Москвою і Токіо".
Цікаво, що після закінчення Другої світової війни і капітуляції Токіо Росія і Японія так і не підписали мирний договір. Офіційно країни припинили війну і встановили дипломатичні відносини тільки в 1956 році. Японська сторона вважає, що острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї належать їй за умовами Симодского трактату 1855 року, згідно з яким Росія поступилася японській стороні островами Курильської гряди в обмін на торговельні преференції.
Однак цей документ був анульований за підсумками російсько-японської війни 1904-1905 років. Згодом права Росії на острови були закріплені в Ялтинському угоді 1945 року. Підписавши у вересні 1945 року Акт про беззастережну капітуляцію, Японія прийняла умови Потсдамської декларації, однією з яких була передача островів Радянському Союзу.
Дивіться: Путін провів переговори з прем'єром Японії Сіндзо Абе в Москві