Схоже, плани президента РФ Володимира Путіна, чергова інавгурація якого відбулася 7 травня, залишаються загадкою і для його близького оточення
Про це повідомляє Politeka.
Так, на питання про те, чи зазнає зміни адміністрація Кремля, відповіді не знають і в самому Кремлі.
РосЗМІ задали відповідне питання заступник голови адміністрації Кремля Сергію Кирієнку.


І відповідь Кирієнко, м’яко кажучи, здивувала.
Мобілізація після 50 років: умови стають жорсткішими – призиватимуть за новими правилами
Українці можуть стати боржниками, попри своєчасну оплату комуналки: три причини
"Природа подає знаки": мольфарка вказала на небесні знамення, що свідчать про наближення миру
Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
"Я не знаю", – сказав він журналістам, відповідаючи на питання.
7 травня в Кремлі відбулася офіційна церемонія інавгурації Путіна, який обирався на пост глави держави в четвертий раз. Путін приніс присягу, виступив з промовою і прийняв парад президентського полку.
Переобраний на новий термін президентом Росії Володимир Путін у понеділок в черговий раз вступив на посаду глави держави. В цей же день уряд і адміністрація президента пішли у відставку.
Варто відзначити, що раніше у мережі з'явилась інформація про відставку "російського куратора" Донбасу Владислава Суркова. Разом з тим офіційного підтвердження цієї інформації поки що немає, але російські медіа активно обговорюють можливість заміни Суркова іншим чиновником.
Владислав Сурков з першого дня окупації Криму і Донбасу був ключовою фігурою в здійсненні самої спецоперації і підборі кадрів для забезпечення життєдіяльності окупованих територій. З поінформованих джерел відомо, що ще під час Майдану він бував не лише в Києві, а й у Криму, проводив зустрічі з кримськими чиновниками і відбирав майбутніх маріонеткових керівників півострова. У той же час співробітники Суркова у Харкові готували відділення східних областей України.
Саме він проводив головні переговори про можливі шляхи вирішення конфлікту – не з європейцями, а з американцями. Всього кілька тижнів тому один із його найближчих радників говорив про заморожування цих переговорів і перехід до нового етапу "державного будівництва" на Донбасі. І от за все це вже скоро може відповідати інший чиновник. Зрозуміло, що рішення буде ухвалювати не він. Однак саме він буде розповідати про ситуацію в регіоні президенту Володимиру Путіну. І путінські рішення можуть залежати від його інформації і рекомендацій.
Насправді, сьогодні у Росії є три варіанти розвитку ситуації на Донбасі. Перший, найпростіший – зберігати статус-кво, вести вічні безглузді консультації, сприяти дестабілізації в Україні за допомогою підтримування тліючого конфлікту. Але це – продовження санкцій, відсутність перспектив взаєморозуміння зі США, неможливість повернення до рівноправних відносин із Заходом. Другий варіант – відмова від військових дій, проведення виборів у "народних республіках", перетворення їх на повноцінні "квазі-держави" – те, що збирався робити Сурков.
З одного боку, саме припинення війни вже відкриває перспективи для встановлення нової атмосфери у спілкуванні із Заходом, але з іншого – санкції нікуди не подінуться, а Україну після такої заморозки конфлікту дестабілізувати за допомогою Донбасу вже не вдасться, для більшості її жителів Донбас стане такою ж відрізаною на незрозумілий час скибкою, як Крим.
Ну і третій шлях – піти з Донбасу, шукати можливості збереження обличчя. Якраз це рішення – в російських інтересах. Тому що відновлюються відносини із Заходом, скасовується більша частина санкцій (принаймні, європейських), а Україна дестабілізується максимально, в її складі з’являється зруйнована територія із дезорієнтованим населенням. Але піти на такий крок – означає проявити «слабкість». Цього Путін дозволити собі не може. З Донбасу він не піде. Як і з Криму, Абхазії, Південної Осетії, Придністров’я.
"Новий" президент: у Кремлі відбулась четверта інавгурація Путіна