У Гватемалі стрімко зростає кількість жертв виверження вулкану Фуего – станом на сьогодні загинули щонайменше 65 осіб, тоді як напередодні рятувальники заявляли всього про 25 людей.Але навіть ці цифри поки що не остаточні, адже насправді може бути значно більше тих, хто не встиг евакуюватися.

Всі сили місцева влада направила на пошуки зниклих без вісти, вдалося встановити особи 13 покійних.

Втім, це вже далеко не перший випадок за останній час, але евакуації до цього не доводилося проводити. Цього разу вивезли із зони ризику більше 2 тисяч людей.

Варто відзначити, що раніше протягом багатьох років Фуего здійснював декілька незначних вивержень. При цьому евакуаіція не проводилася ні разу. Більшість загиблих і постраждалих потрапили в пастку зійшла з вулкана лави.

Крім того, кілька десятків зникли безвісти. Також через активність Фуего довелося закрити міжнародний аеропорт столиці Гватемали "Аурора".

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Показати ще

Дивіться: Виверження вулкану Фуего у Гватемалі

Найпотужніше виверження за 40 років

Фуего - один із найбільш активних вулканів Латинської Америки. У 1974 році його виверження спустошило прилеглі села, проте про загиблих тоді не повідомляли. Останнє виверження було цього року - у лютому, стовпи гарячого попелу тоді сягнули 1,7 кілометрів у висоту.

Та 4 червня виверження набуло небувалих досі масштабів, попіл вилітав із жерла вулкана на висоту понад 6 км, а суміш розпеченої породи і газу, відома як пірокластичний потік, розліталася на всі боки, знищуючи села й поселення, розташовані неподалік вулкана.

На відміну від повільних потоків лави, від яких люди можуть утекти навіть без авто, пірокластичні потоки дуже швидкі й врятуватися від них дуже важко.

Рятувальна операція

До порятунку місцевого населення залучили сотні поліцейських, військових і працівників невідкладних служб. Вони разом витягали десятки обгорілих тіл з паруючих залишків пірокластичних потоків. Вцілілих, вкритих попелом із ніг до голови, забирали для надання невідкладної допомоги.

Одне село - Ель Родео - повністю потонуло у потоках лави. Рятівні служби досі намагаються отримати доступ до деяких віддалених сіл. Очікується, що кількість загиблих іще може зрости. Серед загиблих уже є декілька дітей, а також працівників невідкладних служб.

Дивіться: Смертоносний вулкан Фуего

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Гватемалі прокинувся небезпечний вулкан Фуего. Близько 25 людей загинули, 653 людини евакуйовані в тимчасові притулки.