Глава найпопулярнішої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг упевнений: спецслужби Російської Федерації намагалися втрутитися в хід президентських виборів у 2016 році, використавши для цього ресурс.
Про це керівник соцмережі написав на своїй сторінці. "Зі свідчень, які ми бачили, стає цілком зрозуміло, що Росія дійсно намагалася вплинути на вибори", - заявив він.
Цукерберг зазначив, що керівництво Facebook намагалося співпрацювати з Білим домом в справі про втручання Росії. Цим займалася російська група хакерів, що входить до складу російської військової розвідки. Американський уряд називає її APT28.
"Ми визначили це, фактично, в середині 2015 року та повідомили ФБР. Коли ми бачили подібну активність під час кампанії (виборчої - ред.) 2016 року, що вони намагалися дізнатися персональну інформацію людей, ми також повідомляли це особам, які, як ми вважали, опинилися під загрозою. Пізніше ми також виявили, що вони створили фальшивий аккаунт і фальшиві сторінки під виглядом DCLeaks (веб-сайт, відповідальний за "злив" листів американських чиновників - ред.), для того, щоб передати викрадену інформацію журналістам", - пише Цукерберг.
Популярні новини заразПоказати щеЯкий стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Він також додав, що всю інформацію вже передано працівникам ФБР. Цукерберг додав, що зараз розслідування просунулося значно далі і "пазли" складаються набагато простіше.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що "війська" Путіна наслідили в десятках американських штатів. Два роки тому російські хакери влаштували замовлену, добре підготовлену кібер-кампанію проти державної виборчої інфраструктури США. Нещодавно таку заяву оприлюднили на офіційному ресурсі Комітету з розвідки американського Сенату.
Згідно з документом, хакери здійснили кілька спроб проникнути в виборчу систему щонайменше 18 американських штатів. Крім того, як мінімум в шести штатах хакери намагалися зламати веб-сайти, що мають відношення до виборів. Одного разу дістатися до закритої бази виборців їм все ж вдалося, але маніпулювати окремими голосами або вплинути на загальний підсумок голосування так і не змогли. У Комітеті вважають, що ця атака була частиною більш масштабного втручання Росії у президентські вибори США.