На виставці в галереї Heather James Fine Art (Нью-Йорк) глядачам нарешті дадуть можливість побачити втрачене 75 років тому полотно легендарного каталонського художника Сальвадора Далі. Всі ці роки картина знаходилась в приватній колекції і для широкої публіки ніколи не демонструвалась.

Про це пише Dazed.

За попередніми висновками мистецтвознавців, ймовірно полотно написав Далі у 1932 році . На його створення художника надихнув вигляд з вікна його помешкання в Порт-Льгаїті.

Втрачена картина без назви

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Щоб підтвердити справжність картини, експерти провели її ретельний аналіз, вивчивши в тому числі підпис автора й архівні дані.

Останнє завдання виявилося особливо складним, оскільки у полотна немає унікальної назви: вонопідписане як Gala Salvador Dalí – схожим чином названі багато інших робіт, які художник присвятив своїй дружині.

Проте фахівці не сумніваються в автентичності картини, оскільки під час експертизи не знайшли жодної помилки, яких часто припускаються під час підробки.

Нагадаємо, ближче до 80-х років у Далі почалися проблеми із здоров’ям. Серце Сальвадора Далі зупинилося 23 січня 1989 року. Його тіло забальзамували, на його прохання, і протягом тижня він лежав у музеї у Фігерасі. Тисячі людей приїхали, щоб попрощатися з великим генієм. Сальвадора Далі поховали в центрі музею його імені під плитою, що немає жодних позначок.

Серед найвідоміших картин можна назвати "Плоть на каменях", "Час, що розплився", "Метаморфози Нарциса", "Сон, спричинений польотом бджоли навколо граната за секунду до пробудження", "Спокуса Святого Антонія" (1946), "Мадонна порту Льїгат" (1949), "Відкриття Америки Христофором Колумбом" (1959) і багато інших.

Найкращі картини Далі

Як повідомляв портал "Знай.ua", співзасновник арт-студії "Bob Basset" Сергій Петров та вуличний художник Гамлет Зіньківський представили Україну на виставці в Перу.

Створено новий мобільний додаток, який познайомить світ з унікальними українськими мозаїками, які зібрав київський фотограф Євген Нікіфоров. Чоловік об'їздив всю країну та знайшов понад тисячу вцілілих мозаїк на старих будівлях.