Відомий американський інвестор і фінансист Джордж Сорос зробив невтішний прогноз: світу загрожує повторення фінансової кризи, яка паралізувала все 10 років тому.
Про це експерт заявив в Парижі, виступаючи на конференції, передає видання Bloomberg. Мільярдер вважає, що криза може наступити, якщо капітал піде з ринків, що розвиваються, а курс американської валюти продовжить рости. Сорос вважає, що руйнування трансатлантичного союзу Європейського Союзу та Сполучених Штатів спровокує ряд проблем в європейській економіці і в кінцевому підсумку можуть девальвувати валюти країн, що розвиваються.
"Ми можемо побачити ще одну велику фінансову кризу. Все, що може піти не так, пішло не так", - заявив він.
Сорос підкреслив також, що загроза існуванню Європи - це вже не просто слова, а "сувора реальність". У євро багато проблем і їм не можна дозволити зруйнувати Євросоюз, упевнений мільярдер.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Фінансова криза 2007-2008 років почалася з іпотечної кризи в Америці, банкрутства банків і падіння цін на акції, проклавши шлях світовій економічній кризі.
Першою сходинкою світової фінансово-економічної кризи послужила іпотечна криза в США, перші ознаки якої проявилися в 2006 році у формі зниження числа продажів будинків, а до весни 2007 року переросли в кризу високоризикових іпотечних кредитів. Досить швидко проблеми з кредитуванням відчули і надійні позичальники.
Влітку 2007 року криза з іпотечного почала переростати у фінансову і зачіпати не тільки США. Великі банки один за одним почали оголошувати про банкрутство, але особливо виділяють банкрутство Lehman Brothers 15 вересня 2008 року. Котирування на фондових ринках різко знизилися протягом 2008 року та на початку 2009 року. Для компаній істотно скоротилися можливості отримання капіталів при розміщенні цінних паперів. У 2008 році криза набула світового характеру і почала проявлятися у повсюдному зниженні обсягів виробництва, зниженні попиту і цін на сировину, зростанні безробіття.
За підрахунками Вашингтонського Інституту міжнародних фінансів, за 2007 р і першу половину 2008 р. банки різних країн через втрати списали близько 390 млрд доларів, причому більше половини цієї суми припало на Європу.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що експерт розповів, в якому випадку Європа може ввести санкції проти України.