Влада Північної Кореї може серйозно відмовитися від використання ядерної зброї на Корейському півострові. Офіційно таку перспективу запропонували вперше.
За інформацією видання Reuters, про це в адіміністрациі Сполучених Штатів повідомило анонімне джерело.
Воно зазначило, що між країнами нещодавно відбулись секретні переговори, під час яких Пхеньян підтвердив свою готовність провести безпрецедентний саміт між США і КНДР на найвищому рівні. До того американські представники намагались передбачити дії Північної Кореї, покладаючись на інформацію, надану союзною Південною Кореєю.
Частина розмов американських і північнокорейських представників відбувалася в дипломатичній місії КНДР при Організації Об'єднаних Націй, частина – по каналах, встановленим розвідувальними службами. Штати вже оголосили, що саміт, ймовірно, відбудеться у травні. Північна Корея поки офіційно не підтвердила свою участь.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Також наразі невідомо, де можуть зустрітись Дональд Трамп та Кім Чен Ин. Джерело відмовилось повідомляти, скільки було безпосередніх контактів між країнами, але зазначив, що "прямих контактів було безліч".
У США підтвердили, що Кім Чен Ин готовий обговорити відмову від ядерної зброї на Корейському півострові, – заявив інший американський чиновник. Варто зазначити, що Північна Корея і раніше висловлювала готовність розглянути можливість відмови від своїх ракетно-ядерних проектів за умови, що США виведуть війська з Південної Кореї і перестануть прикривати "ядерним щитом" як Південну Корею, так і Японію.
КНДР готова відмовитися від ядерної зброї
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що лідер КНДР Кім Чен Ин заговорив про те, що необхідно створити умови, щоб дві держави об'єдналися, маючи на увазі Південну Корею. Скандальний політик заявив, що країни повинні діяти спільно, забувши про неоднозначне минуле і залишивши нерозуміння позаду.