В Організації об'єднаних націй дійсно є механізм, завдяки якому можна подолати вето Росії на рішення Ради безпеки ООН. Однак і воно дає можливість Росії не виконувати проголосований варіант.
Про це пише The Guardian.
Йдеться про варіант, який вперше був використаний в 1950 році під час Корейської кризи. Тоді питання, яке не могли вирішити 15 членів Ради Безпеки ООН через право вето, передали на розгляд до Генеральної Асамблеї ООН. Там необхідне рішення приймається двома третинами голосів "за".
За інформацією джерела, західні країни дійсно вкрай переймаються цим питанням та ретельно шукають можливі шляхи, як обійти російське вето.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
"Західні країни хочуть припинити багатомісячний параліч ООН в сирійському питанні, направивши проблему щодо застосування хімічної зброї на розгляд Генеральної Асамблеї ООН, на яку не поширюється право вето РФ в Раді Безпеки".
Однак у такого рішення є "пробіл", яким може скористатися Росія і Сирія. Його суть полягає в тому, що на відміну від резолюції Радбезу ООН, яка є обов'язковою до виконання, резолюції Генасамблеї не мають обов'язкової сили і носять рекомендаційний характер.
Втім, рішення дає можливість Росії не виконувати проголосований варіант.
Докази хіматаки в Сирії
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон Макрон підловив Путіна на замітанні слідів. У Міністерстві закордонних справ Франції заявили, що основні докази хіматаки в Сирії Росія могла знищити.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 17 квітня, в сирійській провінції Хомс по авіабазі Шайрат знову вдарили ракетами. Система протиповітряної оборони відбила атаку. За даними джерела, армії вдалося збити близько 10 ракет. В США заявили, що Вашингтон немає жодного відношення до даної атаки.