Російська сторона цілком може зірвати виконання програми зі створення новітньої зброї через санкції, зовнішньополітичні ризики та стан спеціальної металургії.

Як вважають експерти Центру аналізу стратегій і технологій, ще досі ризиковано посилювати міжнародні санкції проти РФ, але це треба зробити. Тільки так знищать доступ до зовнішніх запозичень та імпорту технологій та матеріалів.

Майбутнє путінської Росії

Крім того, до переліку зовнішньополітичних ризиків вони відносять, зокрема, можливу ескалацію агресії проти України. Це може стати причиною коригування обсягу і спрямованості військових витрат.

У той же час, в разі гіпотетичної розрядки відносин із Заходом російське керівництво може скоротити військові витрати і, відповідно, переглянути програму озброєнь. Фахівці натякають на надмірно оптимістичний прогноз макроекономічного розвитку Росії, до якого прив'язана програма озброєнь. Крім того, вони вказують на багаторічну кризу національного верстатобудування і застарілі верстати.

Також аналітики зазначають, що на старті неможливо врахувати всі технічні, організаційні та фінансові проблеми, які виникають під час створення озброєнь нового покоління. Вони також нагадують, що в умовах санкцій практично неможливо кооперуватися з розробниками з інших країн.

Популярні новини зараз

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Антиросійські санкції

У зв’язку з агресією РФ в Україні, 20 червня Мінфін США на своєму офіційному сайті опублікував новий список санкцій. Під санкції США, які були розширені управлінням з контролю за іноземними активами Казначейства США (OFAC), потрапило 19 фізичних і 19 юридичних осіб, серед яких російські офіційні особи, "чиновники" анексованого Криму, російські банки, а також 20 дочірніх компаній російської "Транснафти".

До списку фізичних осіб, щодо яких США ввели санкції, також потрапили заступник міністра економічного розвитку Росії С. Назаров і заступник голови Комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ О. Бабаков.

Дивіться: Російська агресія на Донбасі забрала життя більше 240 дітей

Як повідомляв портал "Знай.ua", на території анексованого Росією Криму війська Путіна вкотре проводять навчання. На півострів направили солдатів з 4-ї армії ВПС і ППО, Чорноморського флоту і загальновійськових з'єднань, на які прибуло понад 6 тисяч військовослужбовців і близько 100 літаків і вертольотів. За попередніми даними, російські літаки-розвідники відпрацювали реагування на угруповання умовного противника, яка мала намір завдати "масований ракетний удар по стратегічно важливих об'єктах Криму".