У Німеччині навчилися робити пластик з цікорного салату. Він міцніше звичайного, але головне - його легко переробляти. Після трьох тижнів в повній темряві в прохолодному приміщенні цикорний салат готовий для продажу.
Про це повідомляє DW.
Люди споживають тільки його блідо-зелене листя. Зате товсті коріння - відправляється в смітник. Але це саме те, що потрібно Домініку В'юсту. Німецький вчений несе кілька рослин в свою лабораторію.
Для В'юста і його колег коріння цикорію - важливий компонент для виробництва біо-пластика, який набагато міцніше звичайного.
Фахівці виявили в морі близько півтори сотні забруднювачів, зокрема водовідштовхувальні речовини з одягу, цитрамон, пестициди, пластик і микропластик, який представляє найбільшу загрозу для людства.
Школярам зменшать час на відпочинок: чому літні канікули почнуться пізніше ніж зазвичай
Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози
Пікніки навіть не плануйте: синоптик попередив про аномалії погоди у травні
Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
"Виявляється, що Чорне море – одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми знайшли мертвого дельфіна на українському узбережжі та аналізували його. Це було страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", – розповів керівник проекту ЄС та ПРООН "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.
Чорне море досліджували протягом двох років вчені з різних країн. Проект екологічного моніторингу EMBLAS, який фінансує Євросоюз, на дослідження отримав майже 3 мільйони євро.
Міжнародні фахівці будуть працювати над варіантами очищення Чорного моря. Перше, що пропонують українцям, – відмовитися від миючих засобів з фосфатами і заборонити продаж поліетиленових пакетів.
"У виробництві вологих серветок використовують пластик, щоб зробити їх більш міцними", - пояснює директор фірми по виробництву багаторазових серветок Хелен Ранкін.
У Великобританії в 93% випадків труби забиваються саме через серветки. Півроку назад з лондонської каналізації витягли величезну 130-тонну купу сміття, яка складалася переважно з вологих серветок.
"Це пластик, який потрапляє в навколишнє середовище. Він викидається в парках, викидається мимо урн, потрапляє в навколишнє середовище і отруює його", - стверджує засновниця проекту "Україна без сміття" Євгенія Аратовськая. Також для такого виду сміття не існує спеціальних баків.
Як німці виготовляють пластик із... салату