У Німеччині навчилися робити пластик з цікорного салату. Він міцніше звичайного, але головне - його легко переробляти. Після трьох тижнів в повній темряві в прохолодному приміщенні цикорний салат готовий для продажу.

Про це повідомляє DW.

Люди споживають тільки його блідо-зелене листя. Зате товсті коріння - відправляється в смітник. Але це саме те, що потрібно Домініку В'юсту. Німецький вчений несе кілька рослин в свою лабораторію.

Для В'юста і його колег коріння цикорію - важливий компонент для виробництва біо-пластика, який набагато міцніше звичайного.

Варто відзначити, що раніше на території України вперше з часів незалежності провели екологічне дослідження Чорного моря.

Фахівці виявили в морі близько півтори сотні забруднювачів, зокрема водовідштовхувальні речовини з одягу, цитрамон, пестициди, пластик і микропластик, який представляє найбільшу загрозу для людства.

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

"Виявляється, що Чорне море – одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми знайшли мертвого дельфіна на українському узбережжі та аналізували його. Це було страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", – розповів керівник проекту ЄС та ПРООН "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.

Чорне море досліджували протягом двох років вчені з різних країн. Проект екологічного моніторингу EMBLAS, який фінансує Євросоюз, на дослідження отримав майже 3 мільйони євро.

Міжнародні фахівці будуть працювати над варіантами очищення Чорного моря. Перше, що пропонують українцям, – відмовитися від миючих засобів з фосфатами і заборонити продаж поліетиленових пакетів.

Крім того варто відзначити, що у деяких країнах подумують про те, щоб повністю відмовитись від вологих серветок. Великобританія до 2042 року хоче повністю прибрати пластикові відходи. Список заборонених продуктів досить великий, однак одним з головних забруднювачів планети вважають вологі серветки.

"У виробництві вологих серветок використовують пластик, щоб зробити їх більш міцними", - пояснює директор фірми по виробництву багаторазових серветок Хелен Ранкін.

У Великобританії в 93% випадків труби забиваються саме через серветки. Півроку назад з лондонської каналізації витягли величезну 130-тонну купу сміття, яка складалася переважно з вологих серветок.

В Україні поки що про небезпеку масштабно не говорять. Однак деякі активісти все ж попереджають населення.

"Це пластик, який потрапляє в навколишнє середовище. Він викидається в парках, викидається мимо урн, потрапляє в навколишнє середовище і отруює його", - стверджує засновниця проекту "Україна без сміття" Євгенія Аратовськая. Також для такого виду сміття не існує спеціальних баків.

Як німці виготовляють пластик із... салатуНагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, топ дивних предметів, які хірурги витягли із пацієнтів.