Судна з окупованого Росією Криму не зможуть пришвартуватися у портах Туреччини.

Таке рішення прийняло керівництво торговельно-промислової палати країни, написала в соціальній мережі Facebook пресс-секретар ГПУ Лариса Сарган.

Відповідний циркулярний лист "Визначені принципи судноплавства у регіонах Чорного моря і Криму" отримали всі суб’єкти морських перевезень та портового бізнесу Туреччини.

"Турецьким портам, морським агентам, операторам та судновласникам офіційно повідомляється про те, що "судна, що прибувають з регіону Криму і його портів, не пропускаються у нашу країну (Туреччину), а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається", - озвучила витяг з листа автор публікації.

Якщо хтось захоче порушити припис, буде покараний, бо параллельно впроваджують жорстку систему контролю. Його забезпечуватимуть через запити від суден документів про вихід з останнього порту, а також відповідних записів бортового журналу.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

"Більше того, керівництво порту повинне отримати письмове зобов’язання у формі "Цим ми заявляємо і підтверджуємо, що останньою точкою відбуття цього судна, яке звертається до нашого порту, не є кримський порт, воно не прямує з цього порту у кримські, жодні дії не вчиняються щодо мита, портових і торгових документів, що мають на собі позначку "Крим"… У разі встановлення протилежного факту щодо будь-чого вказаного вище, усі портові витрати і юридична відповідальність лягає на наш орган", - йдеться у листі.

Відповідальність за контроль покладена на керівництво кожного турецького порту.

За словами Сарган, запровадження такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники останнім часом масово вказують турецьким морським та портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення.

Як відомо, 6 жовтня цього генпрокурор України Юрій Луценко був з офіційним візитом в Анкарі. Він провів ряд важливих зустрічей, зокрема в міністерстві юстиції Туреччини, а також зустрівся із Головним прокурором Анкари.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Путін вирішив відгородити Крим від України високою стіною.