Журнал The Nation на своєму сайті вперше оприлюднив один із п'яти невідомих раніше оповідань легендарного Курта Воннегута, що увійшли до збірки Complete Stories. Твір називається "Реквієм за Цайтгайстом». У передмові редактор Річард Лінджмен пише, що оповідання було створене Воннегутом в першу чергу заради заробітку, тому ніколи так і не було надруковане.

Розповідь починається з того, що за барною стійкою головний герой знайомиться з чоловіком, який стверджує, що був охоронцем німецького вченого Омара Цайтгайста - винахідника "космічної бомби", яка "в порівнянні з водневою - як землетрус в порівнянні з гикавкою".

Новий знайомий згадує, що професор був настільки неуважний, що навіть не знав, на кого працює, і не помітив, як разом з охоронцем потрапив в колумбійські джунглі до племені уітото.

Оповідання можна прочитати в оригіналі на сайті видання The Nation.

Курт Воннегут увійшов у світову літературу як майстер сатири, чорного гумору і наукової фантастики – всі ці елементи він досить уміло поєднував у своїх творах.

Воннегут написав 14 романів, серед яких "Сирени Титана", "Мати Темрява", "Колиска для кішки", "Сніданок для чемпіонів", "Бійня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей".

Популярні новини зараз

Українців попередили про "важкі" платіжки за світло

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

Показати ще

"Бійня номер п'ять" потрапила до списку "шкідливих книг" в США, її вилучали з бібліотек та навіть спалювали на вогнищах. Незважаючи не це, іронія, сатира, наукова фантастика, антиутопія і трагікомедія так майстерно сплетені в його творах, що навіть різка критика політики Джорджа Буша і всієї американської адміністрації не змусили Воннегута замовкнути. Він був людиною настільки авторитетною, що міг собі дозволити відкрито називати уряд психопатами і "дефективними від природи істотами, у яких немає совісті".

Як повідомляв портал "Знай.ua", невідоме оповідання автора легендарних романів "Великий Гетсбі", "Останній магнат" та "Ніч ніжна" Френсіса Скотта Фіцджеральда опублікували через століття.