Експерти Bloomberg склали список 25-ти найбагатших сімей світу, які в цілому володіють більш ніж $1,1 трлн. У рейтингу враховувалися виключно "старі гроші", тобто ті мільярди, які хоча б раз передавалися з одного покоління в інше і не залишалися в руках єдиного спадкоємця.
Як виявилося, в топ-25 найбагатших сімей потрапило лише три з Азії. Все тому, що більшість місцевих мільярдерів, особливо китайських, зібрали капітал відносно нещодавно, і їхні гроші просто не встигли "постаріти".
Експерти Bloomberg підкреслили, що ситуація може дуже швидко змінитися. Незабаром китайські магнати почнуть відходити від справ, передаючи свої капітали і компанії в руки нащадків.
Найбагатшою родиною в світі стали Уолтони, які контролюють мережу майже з 12 тис. супермаркетів Walmart. Свій перший магазин Сем Уолтон придбав у далекому 1945 році. Зараз загальний стан членів цієї родини Bloomberg оцінив в $151,5 млрд.
Сім'я Уолтонів
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Загальний капітал Чарльза і Девіда Кохов, двох синів Фреда Коха, який заснував у 1940 році компанію, з якої через сорок років зросла американська корпорація Koch Industries, Bloomberg оцінює в $98,7 млрд. Раніше сімейним бізнесом займалися четверо братів, але в 1983 році Фредерік та Вільям вийшли з сімейної справи, продавши свої частки Чарльзу і Девіду. Вони до рейтингу мільярдерів не потрапили.
Девід і Чарльз Кохи
На почесному третьому місці утримуються спадкоємці Френка Марса, який заснував на початку XX століття кондитерську компанію Mars. Вона стала з роками одним з найбільших гравців на світовому ринку солодощів. Загальний стан цієї сім'ї - $89,7 млрд. Mars Inc. досі повністю належить сім'ї Марс.
Крім того, до першої п'ятірки найбагатших сімей світу потрапили три бельгійські династії (ван Дамм, де Мевіус і де Шпельберх), контролюючі пивоварну компанію Anheuser-Busch InBev ($54,1 млрд), і сім'я Дюма, якій належить будинок моди Hermes ($49,2 млрд). Нинішній глава Hermes Аксель Дюма — нащадок засновника компанії Тьєррі Ерме в п'ятому поколінні.
Першими з представників Азії в рейтингу стали члени сім'ї Амбані, контролюючі найбільший індійський холдинг Reliance Industries ($43,4 млрд). За оцінкою Bloomberg, у цієї сім'ї сьомий за величиною стан в світі.
Також у рейтинг потрапили сім'я Альбрехт (володіє мережею супермаркетів Aldi, $38,8 млрд), засновник Auchan Жерар Мюльє і його нащадки ($37,5 млрд), нащадки засновника Samsung Лі Бен Чхоля ($30,9 млрд), спадкоємці Есте Лаудер ($24,3 млрд) та інші.