Офіційний Вашингтон категорично не погоджується із рішенням польського президента Анджея Дуди щодо ухвалення так званого «антибандерівського закону».
"Ми розуміємо, що цей закон буде переданий до Конституційного суду Польщі. Ухвалення цього закону негативно позначається на свободу слова і наукового вивчення. Сполучені Штати підтверджують, що історичні неточності зачіпають Польщу, нашого сильного союзника, і з ними необхідно боротися таким чином, щоб захищати основні свободи. Ми вважаємо, що відкриті дебати, вивчення і освіту є найкращим засобом протидії використанню невірних формулювань", -наголосили у Держдепартаменті США.
Зовсім не позитивно налаштовані й українські депутати, але про запровадження «дзеркального» документу мова поки не йде. Зустріла шквалом критики вчинок Дуди і опозиція Польщі – більшість її представників запевняють: передача закону до Конституційного суду нічого не змінить, адже він повністю підконтрольний правлячій партії країни.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
"Ми хочемо, щоби в Польщі постійно залишалися натовські бази США. Ми за те, щоби тісно співпрацювати з Ізраїлем. Україна є запорукою нашої безпеки на сході. Руйнування одним законом стосунків із трьома державами – це велика дипломатична помилка. Тому вважаю, що президент має скликати раду безпеки", - зазначила голова фракції партії «Новочесна» Катажина Любнауер.
Дивіться: Що потрібно знати про «антибандерівський закон»?