Оперативники російського "Агентства досліджень інтернету" IRA в Санкт-Петербурзі видали себе за новинний сайт з США і активно поширюють фейки.
До такого висновку прийшли слідчі, які займаються втручанням РФ у вибори президента США 2016 року, передає NPR.
За даними видання, IRA створив аккаунт у травні 2014 року під виглядом газети Chicago Daily News, яка не працює в Штатах з 1987 року. Станом на липень 2016 року аудиторія склала 19 тисяч осіб.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Фейкові ЗМІ спочатку не видавали себе, показуючи звичайні місцеві новини. На думку слідчих, в планах росіян було створення великої мережі акаунтів для впливу на американців.
"Створення помилкових джерел новин є ефективним, тому що люди довіряють місцевим новинам, навіть якщо такого видання вони раніше не бачили", - розповів виконавчий директор the American Press Institute Тому Розенстил.
На думку сенатора комітету з розвідки Сьюзен Коллінз, російські журналісти намагаються посіяти невдоволення і сумнів американців в поточному положенні справ, тим самим переманюючи їх на свою сторону.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", якби референдум щодо вступу України в НАТО відбувся найближчим часом, 72% тих, хто взяв би в ньому участь, проголосували б за, а 23% - проти.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
У той же час, багато українців - а це 36% - до цих пір не довіряють Північноатлантичного альянсу (опитування проекту "Східне сусідство ЄС" 2017 року). Ось 4 міфи, які сприяють таким цифрам і активно просувала спочатку радянська, а тепер російська пропаганда.
Міф 1. Україна не зможе потрапити в НАТО через конфлікт з Росією
Так, анексією Криму та бойовими діями на Донбасі, Росія ускладнила процес вступу України в НАТО. Але не неможливим його. Ніде в офіційних документах НАТО не йдеться про заборону вступу до Альянсу країни з територіальними суперечками або неконтрольованим кордоном. Про це тільки говорять. Хоча це звичайно впливає на рішення: країни-члени Альянсу не мріють приймати країну з гарячими конфліктами, адже відразу занурять себе зобов'язаннями їх вирішувати.