Конституційний суд Польщі має намір переглянути норми закону про інститут національної пам'яті, де згадані "українські положення". Про це заявив виконуючий обов'язки прес-секретаря Конституційного суду Польщі Якуб Козловський.

"У ситуації, коли поставлена під питання норма втрачає чинність перед винесенням рішення Конституційним судом, провадження припиняється", - наголошується в повідомленні.

Козловський говорив про скасованих 27 червня статтях 55a і 55b закону про інститут національної пам'яті, які передбачають кримінальну відповідальність за приписування польському народу провину за злочини Третього рейху і поширення цієї відповідальності навіть на іноземців.

Представник Конституційного суду зазначив, що із закону не була видалена частина норм, які раніше заперечував президент Польщі Анджей Дуда.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Усього 30 гривень, і ти на зв'язку: у Vodafone підказали, як можна заощадити

Показати ще

"Вони підлягають розгляду у відповідності з положеннями Закону про організацію та процедури в Конституційному трибуналі", - пояснює Козловський.

Під час січневих правок до закону про ІНП були включені положення, які дозволяють порушувати кримінальні справи за заперечення злочинів українських націоналістів. В тому числі це стосується злочинів українських формувань, які співпрацювали з Третім Рейхом.

Президент Польщі впевнений, що в оцінці Конституційного суду потребує "посилання законодавчого органу на невизначене поняття "українські націоналісти", враховуючи те, що наслідком введеної поправки є можливість кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення цих злочинів і, як наслідок, понесення ними кримінальної відповідальності".

Дивіться що потрібно знати про "антибандеровском законі":

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" зміни в закон про інститут національної пам'яті, за які Сейм Польщі проголосував у середу, не задовольняють українську сторону. Таку думку висловив Тимчасовий повірений у справах України в Польщі Василь Зварич.