Всі суперечності і непорозуміння в сфері "мовного питання" між Україною та Угорщиною треба вирішувати виключно між двома державами, без участі сторонніх експертів та втручання влади інших країн.
Таку позицію нещодавно висловив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.
Позиція Альянсу
"Ми не змогли зібрати Комісію НАТО-Україна на рівні міністрів, тому що Угорщина заблокувала це через незгоду з українським мовним законом. Це справа України та Угорщини вирішувати суперечності щодо прав національних меншин", - повідомив очільник г Альянсу під час прес-конференції напередодні засідання глав МЗС країн НАТО.
На думку Столтенберга, згадану проблему треба вирішити найближчим часом, тому що такі натягнуті стосунки між українською та угорською стороною ризикують продовжуватися занадто довго. Генсек НАТО додав, що вважає Україну важливим партнером, і Альянс "надає потужну політичну і практичну підтримку Києву в умовах анексії Криму агресивної Росією і дестабілізації ситуації на сході України".
Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає
Вашу квартиру оподаткують по-новому: скільки змусять платити за власне житло
Безкоштовні продуктові набори до дня народження: хто з українців може отримати
Повістки можуть надійти і після 60 років: пенсіонер має з'явитися у ТЦК
Угорщина досі проти?
Слід відзначити, що Угорщина вже втретє заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту.
Пізніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт і надалі буде продовжувати ветувати вступ України в НАТО
Дивіться: Венеційська комісія підтрімала Україну в мовно конфлікті з Угорщиною