Після напруженого та скандального тижня, який добряче потріпав нерви росіянам з блокуванням популярних сайтів та месенджерів, керівник Telegram Павло Дуров підбив підсумки роботи месенджера на цьому тижні.
Про це повідомляє ТСН.
Дуров на своїй сторінці у "ВКонтакте" назвав війною те, що нині відбувається навколо блокування Роскомнаглядом та розповів, чим це загрожує користувачам.
За його словами, дані користувачів опиняться під загрозою, якщо будь-яка служба зможе в будь-який час моніторити особисту їхню переписку. У такому разі доступ до них зможуть отримати абсолютно сторонні люди. Так, на думку бізнесмена, третьою стороною можуть виявитися хабародавці, хакери або агенти інших держав.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Дуров зазначив, що вимога надати універсальні шляхи обходу шифрування через видачу ключів знижує інформаційну безпеку як еліт, так і суспільства в цілому. Також керівник месенджера зауважив, що жодна розвинена країна не блокує сервіси передачі даних через відмову видати ключі шифрування.
"Скасування права на конфіденційність - ліки, які небезпечніші за саму хворобу", - сказав він.
Також на думку Дурова, кінцеве шифрування і вільний інтернет - невід'ємні складові прогресивних часів. У фіналі звернення бізнесмен закликав повідомляти його команді будь-яку інсайдерську інформацію про причини, плани або методи блокування.
З чого уже почалося
Нагадаємо, 13 квітня суд став на бік Роскомнагляду та дозволив заблокувати Telegram та ще ряд мереж. Сама ж компанія, яка стала об’єктом заборони на території РФ, відмовилась надавати ФСЮ ключі для розшифрування повідомлень.
Згодом користувачі почали скаржитися, що не мають доступу до пошукової системи Google та не можуть увійти на популярний відеохостинг YouTube.
Дивіться про блокування російських сайтів
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Роскомнагляд заблокував "Фонд президентських грантів". Фонд повідомив на своєму сайті про збої в роботі. На сайті повідомляється, що вони виявилися залежними від некомпетентного втручання у функціонування російського сегменту Інтернету. Виявляється у всьому винні блокування IP-адрес.