Нещодавно представників соціальних мереж залучили до обговорення у справі російського втручання у вибори США. Найбільше суперечності у Сенаті викликало саме ставлення керівництва Twitter.

Попри те, що сотні акаунтів, в яких знайшли підозрілі публікації чи переписку, закрили, але доповідь на офіційному брифінгу американців не задовольнила, якщо не обурила взагалі.

За даними співробітників компанії, їм вдалося знайти сумнівні збіги у 22 із 450 спільних із Facebook сторінок, та ще 179, які можуть викликати питання. Про використання так званої політичної реклами (точніш відкритої агітації) не йшлося: аргументували блокування тільки великою кількістю спаму. Хоча від самого початку завдання було зовсім іншим.

Першим, хто виступив протии такої позиції, був представник демократичних сил Марк Уорнер: він відкрито назвав презентацію "неадекватною". На його думку, спеціальний комітет так і не отримав очікуваної звітності:

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

"Це свідчить про колосальне нерозуміння командою Twitter усієї серйозності ситуації", - запевнив він.

Колега Уорнера із Палати представників Адам Шифф підтвердив: від представників соціальної мережі хочуть почути значно більше, адже є підозри про російську дезінформацію та численну кількість ботів, які могли безпосередньо змінити хід та результати виборів.

Компанія пообіцяла: розслідування поновлять, але від припущень про ботів відхрестилася: мовляв, там переписувалися тільки "живі люди".

"З огляду на природу цього розслідування ми не завжди можемо оприлюднити те, що ми обговорюємо зі слідчими. Завжди є методи і інструменти, про які ми не можемо говорити, тому що це допомагає злочинцям їх обійти", - так пояснили у корпоративному блозі.

Особливо гостро постало питання про сумнозвісну "фабрику тролів", яку вже давно фінансують із Кремля, а працює вона у Санкт-Петербурзі, при чому – ні для кого це вже не таємниця. Під прикриттям "аналітичного агенства із досліджень" ці люди виконують не тільки рекламні, а й агітаційні доручення. Тому не виключено, що подібне могло просочитися і у Twitter.

І поки увага слідчих прикована до путінських тролів, у соцмережі звітують: закрили більше трьох сотень профілів, тому свої зобов'язання нібито виконали. Проте остаточної крапки у цьому питанні ще не поставив ні Сенат, ні самі представники компанії.

Дивіться: Twitter закрив сотні акаунтів

Як повідомляв портал "Знай.ua", зять Трампа зробив шокуюче зізнання у справі російського втручання в американські вибори.