Трансанатолійський газопровід (TANAP), яким газ поставлятиметься в країни ЄС в обхід Росії, введуть в експлуатацію 12 червня.
Про це заявив міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак.
У церемонії введення TANAP в експлуатацію візьмуть участь президенти Туреччини та Азербайджану - Реджеп Таїп Ердоган та Ільхам Алієв, глави й міністри інших країн, сказав Албайрак.
На його думку, реалізація проекту TANAP – показник сильного лідерства, довгострокової політики та стабільності. Голова Міненерго повідомив також, що цього літа Туреччина розпочне глибоководне буріння в Середземному морі.
Початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP, як очікується, становитиме 16 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Близько шести мільярдів кубометрів поставлятиметься в Туреччину, а решта - у Європу.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
"Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для ЄС проектів, який передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в європейські країни.
На початковому етапі газ, який видобуватиметься в рамках другої фази розробки азербайджанського газоконденсатного родовища "Шах Деніз", розглядається в якості основного джерела для проектів "Південного газового коридору". На більш пізньому етапі до проекту можуть бути підключені й інші джерела.
Варто відзначити, що раніше Загальний суд Європейського Союзу відхилив позов НАК "Нафтогаз України" проти Європейської комісії з вимогою скасувати рішення, яке дозволяє "Газпрому" збільшити використання потужностей газопроводу OPAL, яким газ надходить з "Північного потоку" на ринки Центральної Європи. Про це свідчить опубліковане в базі документів ЄС розпорядження. "Рішення Загального суду від 9 березня 2018 року – "Нафтогаз України" проти Єврокомісії, з клопотанням про анулювання рішення комісії від 28 жовтня 2016 року про перегляд умов звільнення трубопроводу OPAL від правил доступу третіх сторін і тарифного регулювання... Клопотання відхиляється як неприйнятне", - йдеться в документі.
У березні 2017 року "Нафтогаз" подав у Загальний суд ЄС позов проти ЄК з вимогою скасувати рішення, яке дозволяє "Газпрому" збільшити використання потужностей газопроводу OPAL і обсяги прокачування газу по Північному потоку.
"Нафтогаз" аргументував свій позов тим, що рішення було прийнято за межами повноважень комісії. У позові йшлося про те, що прийняття даного рішення ЄК без консультацій з Україною порушує статтю 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також зобов'язання ЄС за Договором до Енергетичної хартії та Договору про заснування Енергетичного співтовариства.
За даними "Нафтогазу", рішення Єврокомісії про надання "Газпрому" додаткового доступу до 30% потужностей газопроводу OPAL (при вже наявних 50%), що дозволяє об'єднати потужності газопроводу "Північний потік" з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи в обхід України, призведе до фінансових втрат України як країни-транзитера в розмірі не менш 290-320 млн доларів в рік, а транзит скоротиться на 10-11 млрд кубометрів газу в рік.
Німеччина дозволила будівництво газогону "Північний потік-2"