Хакери та трейдери з Росії, України та США нещодавно провернули найбільшу в історії махінацію із цінними паперами. Вони зламували внутрішні сервери фінансових новинних агентств, забирали не опубліковані і передані під ембарго прес-релізи з інформацією про майбутні угоди – і відправляли їх трейдерам, тривало це протягом кількох років.

Махінація століття: розслідування ФБР

За даними слідства, всі фігуранти справи постійно робили ставки на біржі, частенько "вгадували" результат тих чи інших акцій, і таким чином викрали понад 150 тисяч прес-релізів, на підставі яких трейдери закрили понад 800 угод, отримавши як мінімум 100 мільйонів доларів США, повідомляє Politeka.

На початку 2012 року став очевидним відтік фінансів, тому спеціалістам довелося звернутися за допомогою до спецслужб та фахівців із кібербезпеки. Вдалося встановити причетність киянина Івана Турчинова (його підозрюють у зломи внутрішніх сервісів світових новинних агентств, написав російському посереднику “панічний лист”).

Популярні новини зараз

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

"Ваші хлопці розкриті: занадто крупно грали", - йшлося у його повідомленні.

Але наслідків цей лист не мав, Турчинова та компанію не затримали, вони успішно зламували сервери та відновили доступ до засекреченої інформації. Розвідка США попросила допомоги в українських спецслужб. Ті в свою чергу допомогли зібрати додаткові відомості на хакера та ще 10-х ймовірно причетних до справи осіб.

Пізніше вийшли на Олександра Єременка і Вадима Єрмоловича, у них не було офіційного джерела доходу, зате було багато вільних коштів і нерухомості.

У листопаді 2012 року агенти ФБР спільно з СБУ провели обшуки в дев’яти місцях, пов’язаних з хакерами. Співробітники спецслужб конфіскували гаджети Єременко і Турчинова, виявивши на них сотні прес-релізів і повідомлень, пов’язаних з махінаціями з цінними паперами. Самі хакери при цьому затримані були, їх не було вдома.

Про Єрмоловича відомо не так багато. Чотири роки тому він переїхав зі столиці на мексиканський курорт, де в перший же день свого перебування потрапив до поліції – був "небажаною" там персоною. Копи вимагали, аби він вилетів додому першим найближчим рейсом.

Його заарештували в аеропорту де він прилетів в Даллас і сказали, що у того є вибір – 20 років тюрми або співробітництво, горе-хакер вибрав другий варіант. Три роки тому всі докази для ФБР були зібрані, взяли під варту Корчевського і приїхали в США Аркадія Дубового і його сина Ігоря.

Звинувачують їх за цілою низкою статей: приміром, у незаконному отриманні прибутку (середня сума складає 30 мільйонів доларів), присяжні вердикту не змінили, але Корчевський свою провину у суді не визнав, натомість Єрмоловичу у травні минулого року оголосили вирок - 2,5 роки ув'язнення.

Співробітники ФБР вважають цю справу найбільшим в історії шахрайством з цінними паперами. Поки відомство може довести загальний збиток від діяльності групи на суму 100 мільйонів доларів, але агенти вважають це лише “верхівкою айсберга”, їх злодійство може перевищувати цю суму в рази.

Дивіться: як кібератаки вплинули на результат виборів у США?

Нагадаємо, інформатори США зникли у Росії.

Як повідомляв Знай.ua, корпорація Microsoft заявила про те, що зафіксувала спроби Росії вплинути на вибори в у американський Конгрес, що відбудуться у листопаді.

Також Знай.ua писав, "Нова пошта" фігурує у гучному скандалі.