У понеділок, 6 серпня, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Білого дому.
Так, три місяці тому глава Білого дому Дональд Трамп оголосив про те, що США вирішили вийти з угоди з іранською ядерною програмою, що накладала обмеження на активність Тегерану в ядерній сфері в обмін на зняття санкцій та обмежувальних заходів, які раніше вводили Америка і Європа.
При цьому американський лідер пообіцяв не тільки повернути старі економічні обмеження, але і ввести нові, якщо Іран "вирішить втілити свої ядерні амбіції".
"Жахлива, одностороння угода не змогла досягти основної мети блокування всіх шляхів до створення іранської атомної бомби. Вона надала рятувальні засоби для вбивчої диктатури, яка продовжувала поширювати кровопролиття, насильство і хаос", - підкреслив Трамп.
Відзначається, що новий указ щодо Ірану відновлює відповідні положення п'яти виконавчих указів про санкції проти Ірану в два етапи, які були відкликані або в які були внесені поправки 16 січня 2016 року.
Гороскоп на тиждень 12-18 січня: розваги Козорогів, гордість Тельців та перешкоди Терезів
Не втратьте гроші: банк попередив всіх українців, хто встановив "Мобільний Ощад"
Індексація пенсій у 2026 році: на кого чекає підвищення, а хто залишиться без змін
За вхідні дзвінки доведеться платити: Lifecell попередив про зміни
Перший етап відновлення санкцій вступить у дію, починаючи з 00:01 за місцевим часом. Другий буде введений у наступні три місяці.
У той же час санкції, введені Сполученими Штатами проти Ірану, не дають спокою керівництву Європейського Союзу, а також Британії, Німеччини та Франції: країни виступили із спільною заявою щодо відновлення економічних обмежень Штатів щодо Ірану. Так, із заяви випливає, що з вівторка, 7 серпня, Євросоюз блокує дію американських санкцій на всій своїй території з метою захистити численні європейські компанії.
Як повідомляв портал Знай.uа, від удару ізраїльської армії по силам Ірану в Сирії загинуло 15 осіб.
Також портал Знай.uа писав, що Сполучені Штати Америки готуються до серії потужних авіаударів по важливим ядерним об'єктам Ірану.