В міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем на небезпечну відстань до літака-спостерігача Військово-морських сил США P-8 наблизився російський винищувач Су-27.

Інцидент стався у вівторок, 1 травня, але наближені до військових сфер джерела США повідомили про це тільки сьогодні. Очевидці стверджують, що Су-27 здійснив "непрофесійне" наближення, яке тривало близько дев'яти хвилин.

Повітряні маневри – загроза чи норма?

За словами представника ВМС США, офіційно подібні випадки флот в такий спосіб не класифікує. Зближення літаків, як зазначили в прес-службі відомства, як правило, описуються тільки як безпечні і небезпечні.

За словами представника ВМС США в Європі Зака Харрелли, американські літаки регулярно взаємодіють з військовими частинами з інших країн, але детальніше коментувати цей випадок відмовився.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Слід відзначити, що востаннє небезпечне перехоплення американського літака-розвідника EP-3 російським Су-27 сталося в січні над Чорним морем.

Тоді російський винищувач наблизився до американського літака на відстань, рівну приблизно п'яти футам (1,5 м). ВМС США після цього заявили, що перехоплення було небезпечним і непрофесійним.

Російський винищувач Су-27 (технічні характеристики)

Су-27 (Кодове позначення НАТО — Flanker) — радянський важкий багатоцільовий високоманевровий всепогодний винищувач четвертого покоління. Його створили в ДКБ Сухого, у 1982 році прийнятий на озброєння Радянських ВПС. Наприкінці 60-х років почалась розробка перспективних винищувачів четвертого покоління.

Модифікації Су-27

Першими до рішення цієї проблеми приступили в США, де ще в 1965 році було поставлено питання по створенню наступника тактичного двомісного винищувача F-4 Phantom II. В березні 1966 року там була розгорнута програма "Експериментального винищувача" (англ. FX - Fighter Experimental).

Схема винищувача

Дивіться: російський винищувач СУ-27 перехопив літак-розвідник США над Чорним морем

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство фінансів США продовжило термін, протягом якого американські інвестори повинні позбутися акцій російських компаній En +, "Русал" і "Групи ГАЗ", які підпали під санкції Вашингтона. Інвестори повинні зробити це до 6 червня, а не до 7 травня, як планувалося раніше. Їм також слід припинити контракти з компаніями зі списку санкцій.