Широко відомий відеоролик, на якому ймовірно зображений бігфут, був підданий цифровій стабілізації зображення.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Оновлена версія спірного ролика викликала черговий виток дискусії в інтернеті. Легендарний ролик з'явився в 1967 році і заінтригував весь світ, адже творці фільму заявляли - на плівці відображена справжня самка бигфута.
Роджер Паттерсон і Роберт "Боб" Гімлін зняли це відео в віддаленому районі північної Каліфорнії, і протягом багатьох років після події стверджували, що сумнівний кліп був абсолютно щирим. Лише в 1999 році оригінальне відео було визнано підробкою. Тоді помічник режисера Боб Херінімус зізнався, що це він був в костюмі горили. У прес-релізі він сказав: "Я говорю правду. Я втомився за 37 років". Однак багато хто все ще не хотіли визнавати відео підробкою. На плівці можна побачити гігантську, схожу на горилу істоту, яка рухається через ліс і на мить обертається в камеру, перш ніж зникнути в підліску. У міфах про бігфутах, або Сасквач, йдеться, що цей таємничий вид людей-мавп бродить по пустельних районах США, точно так же, як таємничий йєті блукає по Гімалаях.
Нові технології дозволили дослідникам бигфута стабілізувати і збільшити цифрову копію 50-річного кліпу. Більш чітке зображення показало, що динаміка рухів бигфута збігається з людською. Користувачі Reddit, обговорюючи кліп, прийшли до однозначного висновку, що відео є підробкою. "Ніколи не бачив нічого більш схожого на людину в костюмі, - каже один з користувачів. - Іноді я задавався питанням, раптом відео справжнє, але тепер сумнівів немає".
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Разом з тим дослідниками Університету Буффало проаналізовані зразки шкіри, зубів, кісток, фекалій і волосся йеті, знайдених на Тибетському плато і в Гімалаях. Фахівцями зроблено висновок, що цілком ймовірне обґрунтування походження снігової людини від ведмедя.
За всіма припущеннями, йеті відноситься до "далеких родичів" представника азіатського чорного ведмедя, тибетського бурого чи гімалайського бурого ведмедів. Є ще один з варіантів походження від собак.
Озвучені дослідження очолювала доктор Шарлотта Ліндквіст, яка розповіла, що всі свідчення вказують на можливість визначення біологічної основи легенд йеті, у одного з підвидів місцевих ведмедів. Дослідження показали, що в здатності генетики розгадка інших подібних питань.
Доктор стверджує, що результати попередніх робіт, засновані на більш простих генетичних аналізах, що не вирішило цілий ряд найбільш важливих питань.
Наявні дані показують, вид тибетських бурих ведмедів має родовід, близький до євразійського і північноамериканського родичів. А гімалайськими бурими ведмедями представлена еволюційна лінія, яка не сходиться з усіма іншими представниками ведмедів. Як розповіли вчені, подібний розкол відбувся приблизно 650 тисяч років тому.
Скандальне відео зі сніговою людиною.