Із вимогою негайно вивести російські війська та бойову техніку з тимчасово окупованих територій України виступив Державний департамент США.

Американська відповідь Путіну

Зокрема, представник Держдепу США Хізер Нойерт на своїй сторінці в Twitter оприлюднила дані про втрати українських військових на Донбасі за травень 2018 року.

"Травень був найкривавішим місяцем в цьому році для українських солдатів, які захищали свою країну від російської агресії: десять убитих і 91 поранених. Сполучені Штати закликають Росію вивести свої війська з Донбасу", - підкреслила вона.

Дивіться: 10 220 загиблих – у НАТО розповіли про жертви російської агресії на Донбасі

Російська агресія на Донбасі

Як відомо, спланована збройна агресія Росії проти України розпочалася 20 лютого 2014 року з військової операції Збройних Сил РФ із захоплення частини території України – Кримського півострова. Ця дата не заперечується навіть Міністерством оборони РФ, оскільки вказана на відомчій медалі "За повернення Криму". Наступного дня колишній президент Віктор Янукович, підозрюваний у державній зраді, втік із Києва.

Популярні новини зараз

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Українців попередили про "важкі" платіжки за світло

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

Російська армія на Донбасі: основні дані

Постановою ВРУ "Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України" дали привід для звинувачень з боку РФ у нібито "антиконституційному заколоті в Україні".

Засоби неоголошеної війни

пропаганда, що базується на брехні та підміні понять;

торговельно-економічний тиск;

енергетична блокада;

терор і залякування громадян України;

кібер-атаки;

категоричне заперечення самого факту війни попри наявність безлічі неспростовних доказів;

використання у своїх інтересах проросійських сил та держав-сателітів; звинувачення іншої сторони у власних злочинах.

Важка техніка армії Путіна на Донбасі

Втім, агресивна політика путінського режиму спрямована не тільки проти України: Росія порушила територіальну цілісність Молдови та Грузії, заявляла про територіальні претензії та про готовність "захищати" російськомовне населення країн Балтії.

Дивіться: Ідентифікація 75 російських військових частин на Донбасі

Як повідомляв портал "Знай.ua", уряд Швеції офіційно видав дозвіл на будівництво газопроводу в обхід України"Північний потік-2". З його допомогою Росія збирається налагодити поставки блакитного палива до країн Європи, в тому числі – у шведській економічній зоні Балтійського моря.